Po Sycylii będzie jeździło 200 egzemplarzy Renault Zoe. Elektryczne samochody zostaną wykorzystane do wycieczek po wyspie organizowanych pod hasłem Eco Tour di Sicilia, czyli bez emisji spalin.

Renault podpisało partnerstwo z firmami Sicily by Car oraz Enel. Pierwsza z nich zajmuje się wynajmem samochodów we Włoszech, natomiast druga jest największym dostawcą energii w tym kraju. Na mocy współpracy, flota wypożyczalni Sicily by Car zostanie wzbogacona o 200 egzemplarzy Renault Zoe. Samochody będą wykorzystywane przez turystów do zwiedzania wyspy. Wycieczki są organizowane pod hasłem Eco Tour di Sicilia.

Największe obawy w przypadku samochodów elektrycznych budzi ograniczony zasięg oraz brak stacji ładowania. Jak problemy zostaną rozwiązane na Sycylii?

Renault Zoe ma 400 km zasięgu według NEDC, a producent zapowiada, że model potrafi realnie przejechać 300 km. Jak wiemy z własnego doświadczenia, znalezienie sprawnej stacji ładowania nie zawsze jest proste. Dlatego też na Sycylii wkrótce powstanie 400 powszechnie dostępnych ładowarek. Zostaną zlokalizowane w głównych miastach oraz w rejonach turystycznych Sycylii. Wszystko po to, aby można było dotrzeć elektrycznym samochodem do każdego zakątka wyspy, bez obaw o brak dostępu do prądu. Mieszkańcy również będą mogli korzystać z publicznych stacji do ładowania własnych pojazdów elektrycznych.

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz