W miesiąc po inauguracyjnej rundzie PEUGEOT 308 RACING CUP 2017 w Nogaro, ta pucharowa seria wraca do południowozachodniej Francji. Drugi wyścig będzie jednym z punktów zaplanowanego na najbliższy tydzień Grand Prix Pau w historycznej prowincji Bearn. Trasa wytyczona na ulicach miasta, z tak znanymi fragmentami jak zakręty Parc Beaumont i Virage de la Gare, co roku przyciąga blisko 30-tysięczną publiczność. Faworytem do zwycięstwa w najnowszej serii wyścigów organizowanej przez Peugeot Sport jest Julien BRICHE. Podczas rozegranej w kwietniu rundy w Nogaro BRICHE wygrał obydwa biegi i prowadzi w klasyfikacji pucharu.

 • PEUGEOT 308 RACING CUP będący wyścigową wersją modelu 308 GTi by PEUGEOT SPORT w najbliższy weekend zadebiutuje w wyścigu ulicznym na torze w Pau.
 • W rywalizacji w Pau weźmie udział 17 kierowców. Emocje są gwarantowane, jako że wszyscy uczestnicy pragną rewanżu i pokonania Juliena BRICHÉ, który zwyciężył w obydwu wyścigach pierwszej rundy, rozegranej w Nogaro.
 • Na zakończenie sezonu zwycięzca serii PEUGEOT 308 Racing Cup 2017 zostanie nagrodzony nowym samochodem PEUGEOT 308 Racing Cup, wyposażonym w specjalny zestaw wyczynowy Performance Kit w specyfikacji 2018. Ponadto, zdobywca pucharu otrzyma status oficjalnego kierowcy PEUGEOT SPORT na sezon 2018.

POWIEDZIELI:

Laurent GUYOT, Szef działu sportu wyścigowego dla klientów w PEUGEOT SPORT

„Prędkość i niezawodność – atuty PEUGEOT 308 Racing Cup pokazane w Nogaro – przekonują, że jest to dobrze dopracowany samochód, który ma przed sobą przyszłość i sukcesy. Kierowcy szybko nabrali do niego zaufania i poczuli przyjemność jego prowadzenia, przy okazji zaliczając kilka imponujących czasów okrążeń w naszej nowej serii wyścigowej. Na ulicach Pau atmosfera będzie inna niż w Nogaro; być może jeszcze bardziej emocjonująca. Wiemy, jak wielką tradycję mają wyścigi o Grand Prix Pau i jesteśmy dumni, że 308 Racing Cup jest częścią ich programu. Ktokolwiek tam wygra, poczuje smak prawdziwej sportowej chwały”.

KTO WYSTĄPI W PAU:
 • JULIEN BRICHE, AKTUALNY LIDER KLASYFIKACJI: Dzięki perfekcyjnym wynikom zaliczonym w Nogaro (dwukrotne pole position i dwa wygrane biegi) Julien Briche wpisał się do kroniki 308 RACING CUP jako pierwszy zwycięzca i lider klasyfikacji.
 • NA KOGO ZWRÓCIĆ UWAGĘ: Teddy CLAIRET (Pussier Automobiles by Clairet Sport), który w rundzie inauguracyjnej dwa razy zajął miejsce na podium.
 • INNI FAWORYCI: Jimmy CLAIRET (Pussier Automobiles by Clairet Sport) i jego starszy brat David POUGET (GPA Racing), triumfator ubiegłorocznej serii RCZ Racing Cup również zapowiadają walkę o wygraną w Pau po tym, jak stawali na podium w Nogaro. Kolejnym potencjalnym zwycięzcą jest Nicolas MILAN (Milan Compétition).
 • MIEJSCOWE GWIAZDY: Zwycięzca GT Academy Gaëtan PALETOU oraz Maxime BOULIN (JSB Compétition) zrobią wszystko, by zabłysnąć na swojej domowej trasie, przed własną publicznością.
 • OUTSIDERZY: Nie brak również kierowców, którzy mogą sprawić niespodziankę i pokazać swą szybkość w tej niezwykle konkurencyjnej serii – są wśród nich Xavier FOUINEAU (JSB Compétition), Julien GILBERT (Malti Compétition), Xavier GUYONNET (Pussier Automobiles by Clairet Sport), Sylvain PUSSIER (Pussier Automobiles by Clairet Sport), Belg Matthieu DE ROBIANO (DRM by GPA Racing) i nowicjusz Rémi SAUGET (Chazel Technologie Course).
 • AMBITNE MŁODE WILKI: Juniorzy Teddy CLAIRET, Gaëtan PALETOU i Amaury RICHARD (GPA Racing) dowiedli w Nogaro, że są w stanie skutecznie wmieszać się w peleton starszych kolegów. CLAIRET jest obecnie liderem w klasie Junior.
 • VILLANUEVA, LIDER W KLASIE GENTLEMAN: Hiszpan Rafael VILLANUEVA sięgnął po zwycięstwo w klasie Gentleman Driver w otwierającej rundzie, pokonując urzędującego mistrza Denisa GIBAUDA (Milan Compétition). VILLANUEVA (Milan Compétition) finiszował z komfortową przewagą nad rywalami, jadąc tempem czołowych zawodników.
PROGRAM

Piątek 19 maja: 16:35 Wolny trening 1

Sobota 20 maja: 9:14 Wolny trening 2 /14:05 Kwalifikacje 1 / 18:48 Wyścig 1

Niedziela 21 maja: 8:17 Kwalifikacje 2 / 14:52 Wyścig 2

 

KLASYFIKACJA KIEROWCÓW (po rundzie 1 w Nogaro)
 1. J. BRICHÉ, 42 pkt.
 2. T. CLAIRET, 27 pkt.
 3. J. CLAIRET, 20 pkt.
 4. G. PALETOU, 20 pkt.
 5. D. POUGET, 18 pkt
FORMAT I REGULAMIN SERII

Dwie sesje kwalifikacyjne / Dwa wyścigi w ramach każdej rundy

Dwa opieczętowane silniki na cały sezon / Cztery nowe opony na każdą rundę

Klasyfikacja Junior (maks. wiek 25 lat ukończonych w ciągu roku) / Klasyfikacja Gentleman Driver (min. wiek 45 lat ukończonych w trakcie sezonu)

Punkty zdobywają zawodnicy sklasyfikowani na 10 pierwszych miejscach plus: za pole position: 1 punkt / za najszybsze okrążenie: 1 pkt.

Na koniec sezonu od wyników odejmuje się dwa najsłabsze występy.

 

 

źródło: Peugeot Polska

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz