Dokładnie przed tygodniem, 6. kwietnia, w fabryce Renault Trucks w Bourg-en-Bresse, Thierry Pigeon, dyrektor zarządzający Grupy Pigeon, otrzymał klucze do samochodu ciężarowego C430 8×4 z rąk prezesa Renault Trucks, Bruno Blina. Ten szczególny pojazd to osiemsettysięczny samochód wyprodukowany na linię produkcyjną Renault Trucks w Bourg-en-Bresse, fabryce działającej od 1964 roku.

Samochód dołączył do floty Grupy Pigeon liczącej już pół tysiąca ciężarówek. „Grupa Pigeon jest właścicielem wielu pojazdów Renault Trucks. Wiemy, że rok po roku możemy liczyć na ich jakość, niezawodność i solidność” – powiedział Thierry Pigeon, prezes Grupy Pigeon. – „Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektywności paliwowej i innowacji technicznych w nowej gamie ciężarówek Renault Trucks, a także ich komfortu i łatwości obsługi. Te ciężarówki zapewniają naszym kierowcom najlepsze możliwe środowisko pracy”.

Podczas uroczystości Bruno Blin stwierdził: „Bourg-en-Bresse jest wyjątkowym miejscem od 1964 r. Zakład wytwarza pojazdy, które spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania profesjonalistów, takich jak Grupa Pigeon, a nasza zdolność do zapewnienia dokładnie tego, czego potrzebuje rynek, wynika z naszych bliskich relacji z klientami”. Podczas uroczystości Bruno Blin podziękował firmie Kertrucks, sprzedawcy samochodów Renault w Brittany, która współpracuje z Groupe Pigeon.

Zakład Renault Trucks w Bourg-en-Bresse został wybudowany w 1964 roku. 1.400 pracowników każdego dnia produkuje 120 ciężarówek dla wielu przedsiębiorstw działających w różnych branżach: transporcie na długich trasach, budownictwie, czy w ciężkich konstrukcjach (gamy T, C i K). Renault Trucks ma również trzy inne zakłady produkcyjne we Francji: w Lyonie, Limoges i Blainville-sur-Orne.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Renault Trucks

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz