Alpine A110 z tytułem najpiękniejszego auta w konkursie elegancji spośród 70 startujących w I Rajdzie Turystycznym Classicauto.

W malowniczych okolicach Spały i Inowłodza odbył się I Rajd Turystyczny Classicauto. Okolice rajdu są malowniczo położone i słyną ze swojego charakteru wypoczynkowo-letniskowego. Impreza połączyła pasje uczestników do pięknych, zabytkowych samochodów z turystyką krajoznawczą i współzawodnictwem w tle. Trasa rajdu biegła przez wiele ciekawych miejsc m.in. okolice Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, okolicę bazyliki w Poświętnem oraz zamku w Inowłodzu. Po drodze uczestnicy musieli wykonać specjalne zadania: próbę sportową na terenie OSiR w Inowłodzu, przejechać choinkę nawigacyjną w centrum Inowłodza oraz wykazać się wiedzą z różnych dziedzin na licznych punktach kontroli.

Rajd zakończył się konkursem elegancji na placu jarmarcznym w Spale. Wśród prawie 70 startujących załóg tytuł najpiękniejszego auta zdobył zabytkowy model Alpine A110 kierowany przez Jakuba Pietrzaka.

Jakub Pietrzak: Udział w tym rajdzie był niesamowitym przeżyciem, nasze A110 zdobyło jedno z najważniejszych wyróżnień dla wielu startujących, czyli tytuł najpiękniejszego auta. Wśród 70 legend motoryzacji biorących udział w rajdzie nasze auto okazało się bezkonkurencyjne. Alpine to samochód, który zapisał się w kulturze motoryzacji swoją elegancją, dynamiką i niekwestionowanymi sukcesami w sportach samochodowych.

Startujący w rajdzie A110 to pięknie zachowany, w pełni sprawny model z 1971 roku, w konfiguracji z silnikiem 1600S. Auto pochodzi z Włoch i tam we wczesnych latach 70. regularnie brało udział w lokalnych rajdach. Przez ostatnie 17 lat auto znajdowało się u kolekcjonera z Mediolanu, skąd zostało zakupione i zarejestrowane w Polsce.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz