Organizatorzy Mistrzostw Świata FIA WEC i wyścigu 24h Le Mans w 2017 roku ogłosili listę startową.

Po znakomitym sezonie 2016 zespół Alpine będzie bronił swoich tytułów, wystawiając w kategorii LMP2 dwa nowe prototypy A470.

Zespół, który obecnie nosi nazwę Signatech Alpine Matmut, potwierdził, że kierowcą samochodu nr 36 będzie Nicolas Lapierre, a Alpine z numerem bocznym 35 – Stéphane Richelmi.

Na konferencji prasowej Automobile Club de l’Ouest, została przedstawiona oficjalna lista startowa na Długodystansowe Mistrzostwa Świata FIA w 2017 roku.

W klasie LMP2, która przechodzi obecnie głębokie przemiany wraz z wprowadzeniem zdecydowanie bardziej wydajnych samochodów, zespół Alpine reprezentują dwa prototypy A470. Samochody, które ponownie otrzymały numery 35 i 36, wystartują w barwach Signatech Alpine Matmut.

W ten sposób grupa ubezpieczeń wzajemnych Matmut, która była już partnerem Signatech Alpine w poprzednim sezonie, staje się głównym sponsorem zespołu.

Zwycięzca czterech wyścigów – w tym wyścigu 24H Le Mans – oraz mistrz świata w swojej kategorii w ubiegłym roku, samochód Alpine o numerze 36 będzie starał się utrzymać swój tytuł!

Pierwszym kierowcą teamu będzie Nicolas Lapierre, który został mianowany już w grudniu ubiegłego roku. Stéphane Richelmi, który został mistrzem świata w 2016 roku razem z Nicolasem i z Gustavo Menezesem, będzie również kontynuował karierę w Alpine. Jest on pierwszym członkiem załogi, który został potwierdzony dla samochodu A470 nr 35.

Zespół Signatech Alpine Matmut wkrótce ogłosi nazwiska czterech pozostałych kierowców na sezon 2017.

Bernard Ollivier, zastępca dyrektora generalnego Alpine: „Krok po kroku budujemy zespół na sezon 2017. Po zdobyciu czterech zwycięstw i tytułów Mistrza Świata w 2016 roku, zamierzamy zaciekle walczyć z konkurencją i stawiamy na naszych najlepszych zawodników za sterami Alpine A470. Samochód o numerze 36, którego liderem będzie Nicolas Lapierre, będzie z pewnością samochodem wiodącym. Numer 35 pozwoli na zwiększenie naszych szans, zwłaszcza w wyścigu 24H Le Mans. Z tego powodu cieszymy się z dalszej współpracy ze Stéphanem Richelmim. Witamy również przyjaciół z Grupy Matmut, która została naszym głównym sponsorem”.

Philippe Sinault, szef zespołu Signatech Alpine Matmut: „Wraz z wjazdem na tor nowej generacji samochodów, kategoria LMP2 nabiera nowego wymiaru i jesteśmy zadowoleni, że wraz z zespołem Signatech Alpine Matmut stanowimy jej część. W naszych warsztatach mechanicy kończą składanie pierwszego Alpine A470. Jest to piękny samochód, o niezrównanej jakości wykonania i poziomie wykończenia. W nowych prototypach osiągi skoczą o 15-20%. Musimy zatem wybrać najlepszych kierowców, aby walczyć o zwycięstwo. Nicolas i Stéphane to dwa asy w naszej talii kart”.

Nicolas Lapierre: „Moment, kiedy widzi się swoje nazwisko na liście startowej WEC i 24H Le Mans, jest zawsze ekscytujący. Oznacza to, że zbliżamy się do początku sezonu i odczuwam to samo, co wszyscy kierowcy LMP2 – niecierpliwość! Ponieważ brałem udział w pracach przy rozwoju samochodu, znam dobrze Alpine A470 i uważam, że jego osiągi będą naprawdę niezłe. Zespół Signatech Alpine Matmut już teraz ciężko pracuje nad przygotowaniem się do nadchodzącego sezonu, ponieważ wszyscy jesteśmy zdeterminowani, aby bronić naszych tytułów!”

Stéphane Richelmi: „Po niesamowitym sezonie 2016 moim celem było dalsze startowanie w barwach Alpine. Cieszę się więc bardzo, że znalazłem się na liście startowej na A470! Trzeba być realistą, osiągnięcie lepszego wyniku niż w ubiegłym roku będzie wyjątkowo skomplikowane, ale uważam, że należy kontynuować związek z Alpine i być częścią odrodzenia tej marki. Nie mogę się również doczekać jazdy nowym samochodem. Stosunek masy do mocy i siły docisku będzie zbliżony do GP2, a to obiecuje silne emocje!”

 

NICOLAS LAPIERRE

Urodzony 2. kwietnia 1984 r. w Thonon-les-Bains
2016    FIA WEC – LMP2                                                      1. miejsce
2015    FIA WEC – LMP2                                                      5. miejsce
2014    FIA WEC                                                                  6. miejsce
2013    FIA WEC                                                                  4. miejsce
2012    FIA WEC                                                                  3. miejsce
2010    Le Mans Series – LMP1                                             2. miejsce
2009    Le Mans Series – LMP1                                             3. miejsce
2009    Azjatyckie Le Mans Series – LMP1                            3. miejsce
2006    A1 GP                                                                      1. miejsce
2004    Formuła 3 Euro Series                                              3. miejsce
2003    Grand Prix Macau Formuły 3                                     1. miejsce

 

STÉPHANE RICHELMI

Urodzony 17. marca 1990 r. w Monako
2016    FIA WEC – LMP2                                                     1. miejsce
2015    Blancpain Sprint Series                                             6. miejsce
2014    GP2 Series                                                              9. miejsce
2013    GP2 Series                                                              8. miejsce
2012    GP2 Series                                                             18. miejsce
2011    Formuła Renault 3.5 Series                                     26. miejsce
2010    Mistrzostwa Włoch F3                                             2. miejsce
2009    Mistrzostwa Włoch F3                                             6. miejsce
2008    Formuła Renault 2.0 WEC                                       16. miejsce
2006    Formuła Renault 1.6 Belgia                                     12. miejsce

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Alpine rzuca na szalę swoje tytuły Mistrza Świata!"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gieno
Gość

Oby wszedł do LMP1 niedługo bo te tytuły w LMP2 znaczą niewiele

wpDiscuz