W najbliższą sobotę, 6. maja, wystartuje druga runda Dacia Duster Elf Cup 2017 – Baja Carpathia.
Na liście zgłoszeń znalazły się 84 pojazdy: motocykle, quady, UTV i samochody terenowe. W Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych rywalizować będzie 20 międzynarodowych ekip. Więcej, bo aż 31 załóg zgłoszono w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych, z czego 9 w Dacia Duster Elf Cup 2017. W ciągu dwóch dni rozegrane zostaną cztery próby sportowe o łącznej długości 230 kilometrów.

W Drawsku Pomorskim nasze załogi przeszły prawdziwy chrzest bojowy, jakim była zacięta rywalizacja – mówi Andrzej Gemra, Zastępca Dyrektora Renault East ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów. – Zawodnicy weryfikowali swoje umiejętności i zdobywali doświadczenie, a samochody przeszły test wytrzymałościowy. Okazało się, że wszystko poszło zgodnie z planem, a czasy uzyskiwane przez kierowców Dacii były konkurencyjne w stawce. Przerwę pomiędzy rajdami wszystkie załogi poświęciły na analizę błędów i treningi, także pod okiem Krzysztofa Hołowczyca. Serwis w tym czasie nie próżnował i wprowadzał drobne modyfikacje. Baja Carpathia uważana jest za bardzo trudny rajd ze względu na kopne piaski i dziurawe drogi, dlatego będzie to kolejny egzamin dla naszych ekip, na który wszyscy czekają z niecierpliwością.

Pierwszy numer w Dacia Duster Elf Cup został przyznany załodze startującej gościnnie, a następne na liście – według klasyfikacji z poprzedniej rundy. Dziesiątą Dacią Duster, przecierającą trasę przed zawodnikami, poprowadzą doświadczeni dziennikarze motoryzacyjni: Jacek Jurecki i Marek Wicher.

Załogi wyruszą na rajdową trasę spod galerii VIVO! w Stalowej Woli, 6 maja o godzinie 13.30. Wszystkie trzy kategorie, w których zgłoszono pojazdy, przejadą tę samą trasę. W sobotę rozegrane zostaną dwa odcinki specjalne: Poligon Lipa (53,12 km) i krótka, ale bardzo widowiskowa próba na błoniach: Stalowa Wola (5,5 km). W niedzielę uczestników czeka dwukrotny przejazd odcinka Poligon Nowa Dęba o długości 86,3 km. Ze względu na charakterystykę tras Baja Carpathia uznawana jest za jeden z najcięższych rajdów w sezonie. Cechuje się grząskim piaskiem, głębokimi koleinami, długimi podjazdami i dziurawymi szutrami.

Baja Carpathia 2017 odbędzie się w dniach 6-7 maja br. Samochody startujące w rajdzie zobaczyć można będzie nie tylko na trasie zawodów, ale także w parku serwisowym przed Galerią VIVO!, największym centrum handlowym w Stalowej Woli, zlokalizowanym w sąsiedztwie miejskich błoni, gdzie w sobotę rozegrany zostanie odcinek medialny. Baja Carpathia stanowi 3. rundę mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych, 2. Rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), 2. rundę Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych (MMCR), 2. rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST), 2. rundę Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB).

Lista zgłoszeń Dacia Duster Elf Cup 2017/ Baja Carpathia:

224. Marcin Górny/ Michał Bojar (Gość)
225. Krzysztof Wicentowicz/ Bartłomiej Boba
226. Konrad Sznajder/ Tomasz Mroczek
227. Magdalena Zając/ Kazimierz Ruszel
228. Michał Kidacki/ Roman Kiciński
229. Jan Kozioł/ Tomasz Nowakowski
230. Wojciech Furman/ Michał Augustyniak
231. Katarzyna Makowska/ Bartłomiej Makowski
232. Tomasz Baranowski/ Grzegorz Konczak

Dacia Duster Elf Cup 2017 rozgrywany jest w ramach Pucharu Polski Samochodów Terenowych z odrębną klasyfikacją i nagrodami finansowymi. Uczestnicy pucharu ścigają się identycznymi samochodami, mają zapewnione wsparcie serwisowe doświadczonych mechaników Overlimit i Hołowczyc Racing oraz mogą korzystać z rad Krzysztofa Hołowczyca. Rajdówki zbudowane zostały na bazie aut seryjnych z silnikami 1.5 dCi i startują w klasie S2, w której dopuszczone są ograniczone modyfikacje techniczne. Dzięki tak skonstruowanemu regulaminowi rywalizacja nie wymaga gromadzenia dużych budżetów finansowych. Sponsorem tytularnym pucharu jest marka Elf, partnerem wspomagającym jest firma ZAP Sznajder Batterien. Organizatorem Pucharu Dacia Duster Elf Cup jest Renault Polska we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, Overlimit Motors i Hołowczyc Racing.

www.daciadusterelfcup2017.pl
www.bajacarpathia.pl

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz