Bimbinfiera to największa we Włoszech impreza poświęcona przyszłości i rodzinie. Odbywa się w ten weekend (12-14 maja) i nieco wyprzedza Dzień Matki, który jest swoistym katalizatorem tej imprezy. Bimbinfiera odbywa się w parku rozrywki Cinecittà World w Rzymie, a Citroën jest oficjalnym samochodem tej imprezy.

Citroën od lat konstruował samochody dla rodzin. Nie, wszystko nie zaczęło się wraz z Xsarą Picasso ;-) Historia rodzinnych aut francuskiej marki sięga niemalże jej zarania! Warto ją przypomnieć choć pokrótce, skoro trwa już Bimbinfiera, której to imprezie patronuje Citroën.

Już 10 lat po rozpoczęciu produkcji samochodów, czyli w roku 1929, Citroën zaoferował wersje Familiale modeli AC4 i AC6 (wówczas nazywanych odpowiednio C4 i C6). Oba auta miały po trzy rzędy siedzeń, wszystkie z bocznymi oknami, i sześć lub siedem miejsc. W modelu Traction Avant 11 Familiale miejsc było nawet dziewięć! Dziś to ilość zarezerwowana dla dużych vanów, na przykład dla Citroëna Spacetourera.

W późniejszych, powojennych czasach nie brakowało innych konstrukcji tego typu. Warto tu wspomnieć przede wszystkim Citroëna DS Familiale i Citroëna CX Familiale. Oba bazowały na wersjach kombi i miały dodatkowe kanapy pozwalające na przewiezienie siedmiu osób.

Aż nastał rok 1994 i pojawił się Citroën Evasion – spory minivan (Eurovan opracowany przez PSA wspólnie z grupą Fiata). Osiem lat później został zastąpiony przez Eurovana II, czyli – w przypadku Citroëna – model C8. Ale w międzyczasie na rynek trafił samochód tworzący nową niszę – kombivan Berlingo (i bliźniaczy doń Peugeot Partner). No i oczywiście wspomniana wcześniej Xsara Picasso. Którą po kilku latach zastąpił Citroën C4 Picasso. Dziś oferowany już w drugiej odsłonie.

Duże minivany, takie jak Citroën C8, sukcesywnie oddawały rynek minivanom kompaktowym. Dziś Grand C4 Picasso praktycznie w niczym nie ustępuje C8-ce – jest bardzo przestronnym samochodem, świetnie wyposażonym, napędzanym przez zaawansowane, oszczędne, a wydajne silniki, i do tego świetnie wygląda. C4 Picasso (i wersja Grand) jest praktycznie wzorcem kompaktowych minivanów. Samochodem, który pokochały setki tysięcy rodzin!

Być może podczas imprezy Bimbinfiera 2017 w Rzymie C4 Picasso obudzi kolejne uczucia. Rodzinny piknik umożliwi bowiem zapoznanie się z tym znakomitym samochodem. A wejściówkę na Bimbinfiera 2017 można mieć z 50-procentowym rabatem, wystarczy pobrać kupon zniżkowy ze strony citroen.it.

W gamie C4 Picasso każdy znajdzie coś dla siebie. To bardzo wszechstronny samochód i tak naprawdę niepotrzebna do jego poznania jest Bimbinfiera. Wystarczy odwiedzić dowolnego dealera Citroëna. A potem cieszyć się z użytkowania tego auta. Bezpiecznego, świetnie wyposażonego, wygodnego i znakomicie wyglądającego.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Citroën

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz