Pisaliśmy już o tym samochodzie, ale dopiero zapowiadając jego prezentację podczas mediolańskiego Tygodnia Designu. Dziś możemy go Wam pokazać w całej krasie. Oto Citroën C4 Cactus by Gufram.

Gufram jest włoską firmą znaną w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. W początkach drugiej połowy XX wieku zrewolucjonizowała wygląd ówczesnych mebli. Od tamtej pory nieraz zaskakiwała swoimi projektami. A teraz, na odbywający się co roku w Mediolanie Tydzień Designu, przygotowała swoją wizję Citroëna C4 Cactus.

Auto nazywa się i wygląda C4 Cactus Unexpected by Gufram, w istocie, zaskakująco. Niewątpliwie przedefiniowano nieco istotę francuskiego rozwiązania pod nazwą Airbump®. Żebyście mogli obejrzeć ten samochód możliwie dokładnie, publikujemy zdjęcia o wyższej, niż zwykle, rozdzielczości.

Zmiany dotknęły także wnętrza auta, ale już w mniejszym stopniu. Zmieniono tapicerkę foteli, pojawiły się też nowe akcenty na boczkach drzwiowych.

Citroën C4 Cactus sam w sobie jest projektem bardzo odważnym. Idealnie wpisuje się w część hasła reklamowego Citroëna Be Different. Niekonwencjonalny samochód z nowatorskimi okładzinami na drzwiach zdecydowanie rzuca się w oczy.

Ale dla firmy Gufram to za mało. Marka nie uznająca jakichkolwiek ograniczeń w swoich projektach, bardzo skłonna do eksperymentowania, zaprezentowała swoją wizję C4 Cactusa. Powstał unikalny projekt, zarówno pod względem formy, jak i kolorystyki. Można go oglądać podczas mediolańskiego Tygodnia Designu w Spazio Quattrocento przy via Tortona 31. Macie na to szansę od przedwczoraj do niedzieli, 9. kwietnia włącznie. A tym, którzy do Włoch się na weekend nie wybierają, pozostają zdjęcia. I możliwość wyrażenia opinii poniżej, jak zwykle ;-)

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Citroën

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "C4 Cactus by Gufram"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Grzegorz
Gość

Kurczę, połączenie moich dwóch ulubionych kolorów – szkoda, że Citroen nie miał takiego w swojej ofercie wcześniej. Brałbym w ciemno :)
Dla mnie super!

wpDiscuz