Wiosna nastała. W Paryżu nawet lepsza, bo inny klimat mają ;-) A skoro wiosna, to i nowa ekspozycja w salonie C_42 przy Polach Elizejskich. C_42 to miejsce, które każdy fan Citroëna odwiedzić powinien.

Aktualna ekspozycja poświęcona jest 70. rocznicy wprowadzenia na rynek Citroëna H. W C_42 jest teraz jeden taki samochód, na poziomie -1. Jako podstawa wszystkiego ;-) Ale ekspozycja czci to auto jako swoistego protoplastę lekkich samochodów użytkowych, z których Citroën słynie. To bardzo dobre konstrukcje, dojrzałe, często nowatorskie, a na pewno zawsze solidne i trwałe. I dostępne w bardzo rozsądnych cenach, dodajmy ;-)

Cała ekspozycja w salonie C_42 zatytułowana została NO LIMIT! W tym haśle idealnie mieści się też Citroën C3 WRC, który również jest eksponowany przy Polach Elizejskich.

Citroën H zaprezentowany podczas paryskiego salonu samochodowego w 1947 roku zaskakiwał nie tylko stylistyką. Wynikała ona po części z ograniczeń związanych z dostępnością materiałów, ale miała też znaczenie praktyczne. Blacha falista przy niewielkiej masie zapewnia sporą sztywność. Auto – co warto podkreślić – było bardzo funkcjonalne. Miało napęd na koła przednie, przesuwne drzwi boczne, ładowność 1.200 kg, nisko położony próg ładunkowy, a wewnątrz mógł stać wyprostowany dorosły człowiek. Nic dziwnego, że Citroën H szybko zjednał sobie rzeszę rzemieślników i przedsiębiorców – idealnie pasował do ich potrzeb!

Przez ponad 30 lat wyprodukowano blisko pół miliona egzemplarzy, a zdobyte podczas produkcji i modernizacji doświadczenie owocuje dziś ogromnym zrozumieniem wymagań klientów biznesowych. To dlatego samochody dostawcze Citroëna są dziś tak dobre. Dobre i wytrzymałe.

W C_42 można aktualnie obejrzeć, poza wspomnianymi H i C3 WRC, także wspaniały okaz AC4 z 1929 roku, Berlingo Electric oraz Nowego Jumpy. Jest też SpaceTourer – duży biznesowy van, którym również zainteresować się mogą przedsiębiorcy. Jest Berlingo z nadwoziem typu izoterma, który dowodzi, że marka jest w stanie dostarczyć samochód niemal dla każdego rodzaju działalności gospodarczej.

Tuż obok C3 WRC można przeżyć wirtualny odcinek specjalny korzystając z urządzeń zapewniających niesamowite wrażenia wizualne i dźwiękowe.

Tak, czy inaczej – jeśli wybieracie się w najbliższym czasie do Paryża, nie zapomnijcie odwiedzić C_42. To naprawdę wyjątkowe miejsce. A jeśli nie macie możliwości zajrzenia tam, to obejrzyjcie chociaż film z tego miejsca:

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Citroën

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz