Od blisko stu lat Citroën nie przestaje zaskakiwać. Teraz przebój ostatnich miesięcy, wielokrotnie nagradzany nowy Citroën C3, wystąpił w nowej roli. To pierwszy przypadek w historii motoryzacji, kiedy samochód był operatorem modowej sesji fotograficznej!

Wszystko to z uwagi na wyposażenie Nowego Citroëna C3 w kamerę rejestrującą obraz przed samochodem. To element często podkreślany w reklamach, ale żeby wykorzystać to urządzenie w modowej sesji fotograficznej? Tak – C3 odnalazło się w nowej roli bardzo dobrze.

Było to wspólne przedsięwzięcie Citroëna i prestiżowego lifestylowego magazynu „L’Uomo Vogue”. Oczywiście na planie znaleźli się profesjonalni modele i modelki, ale nie zabrakło też fotografów i odpowiedniego sprzętu. Ale to C3 objawił się w nowej roli i wyszedł z postawionego przed nim zadania obronną ręką.

Citroën może być wyposażony (zależnie od wersji) w ConnectedCAM Citroën™. To kamera zintegrowana z samochodem rejestrująca to, co dzieje się przed samochodem. Działa podobnie, jak akcesoryjne kamerki coraz częściej używane przez kierowców w wielu krajach, także w Polsce. Pozwala rejestrować sytuację drogową, co przydaje się w sytuacjach podbramkowych. ConnectedCAM Citroën™ potrafi jednak więcej. Jeśli dojdzie do kolizji/wypadku automatycznie zapisuje czas przed (pół minuty) i po tym przykrym zdarzeniu (kolejna minuta).

Ale ConnectedCAM Citroën™ może być też wykorzystywany o wiele przyjemniej. Filmy bądź zdjęcia z tego urządzenia można publikować na portalach społecznościowych, ewentualnie wykorzystać w roli pamiątki. Kamera ma wbudowaną pamięć o pojemności 16 GB i pozwala rejestrować obrazy w rozdzielczości full HD. Do tego system jest wyposażony w geolokalizację, łatwo więc zidentyfikować miejsce, w którym zrobiono zdjęcie, czy nakręcono film.

ConnectedCAM Citroën™ najwyraźniej spodobał się klientom. W pierwszym kwartale br. we Włoszech sprzedano ponad 9.500 Citroënów C3, przy czym 60% z nich klienci zamówili z tym właśnie urządzeniem. Oznacza to, że aż taki odsetek klientów zdecydował się na zakup jednej z najbogatszych wersji Nowego C3!

A skoro ConnectedCAM Citroën™ już jest na pokładzie, to jakże nie wykorzystać tego systemu do sesji zdjęciowej? Kilka fotek z tego wydarzenia prezentujemy Wam w galerii poniżej. Nieźle wyszły, prawda? Pamiętajcie, że także Wy możecie robić zdjęcia samochodem – wystarczy zdecydować się na Nowego Citroëna C3. Odnajdzie się on na pewno w nowej roli w Waszym życiu!

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Citroën

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz