Dobre wieści docierają zza naszej zachodniej granicy. Citroën w Niemczech w pierwszym kwartale 2017 roku zanotował znaczący wzrost sprzedaży. Jeszcze lepszy był ostatni miesiąc tego kwartału!

W pierwszym kwartale 2017 roku Citroën sprzedał w Niemczech 16.554 samochody, co oznacza wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku 2016 o 18%. Cały niemiecki rynek wzrósł w tym okresie o 7%. Udział rynkowy marki sygnowanej szewronami wyniósł w efekcie 1,82%. To więcej niż przed rokiem, kiedy to udział ów wynosił 1,65%.

Spośród tych 16.554 samochodów 13.543 sztuki, to auta osobowe. Pozostałych 3.011 przypadło na lekkie samochody użytkowe.

Pierwszy kwartał 2017 roku był bardzo korzystny dla Citroëna. Pomyślne wprowadzenie na rynek Nowego Citroëna C3 na początku roku, a także wzrost zamówień klientów o 21 procent w obrębie wszystkich modeli pozwala nam patrzeć optymistycznie na nadchodzące miesiące” – powiedział Wolfgang Schlimme, dyrektor Citroëna w Niemczech.

Jeszcze lepiej wyglądają dane za sam marzec 2017 roku. Wówczas to zarejestrowano w Niemczech 6.210 osobowych Citroënów, a to oznacza wzrost w stosunku do marca 2016 roku o aż 44%! Do tego dochodzi aż 1.157 dostawczych aut francuskiej marki, co jest wzrostem 31-procentowym. Licząc tylko marzec Citroën wykroił dla siebie 1,90% niemieckiego rynku.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "Citroën w Niemczech w pierwszym kwartale 2017 roku"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
ToJa
Gość

Co ciekawe inne marki odnotowały podobne, jak nie lepsze wzrosty. http://europe.autonews.com/assets/PDF/CA10979644.PDF

Renault + 28%, Dacia +35%, Fiat +28%, Peugeot +19,7%, Toyota +31%

No ale nie ma źle. Zwłaszcza, że Citroen ma ledwie jeden nowy model.

pawelhks
Gość

Wczoraj pojawiły się w necie zdjęcia produkcyjnej wersji C5 aircross. Także u Citroena może już być tylko lepiej. Przy czym mnie zaprezentowany suv się nie podoba.

ToJa
Gość

A kiedy on wejdzie do sprzedaży?

Ramzes
Gość

W Europie za rok

ToJa
Gość

PSA już tradycyjnie każe na siebie czekać ;) Chyba tylko Peugeot pokazuje auto, a potem jest ono od razu dostępne. Z Renault jest ten sam problem. Minął już rok od pokazania Koleosa, a w salonach dalej go nie ma (i do jesieni nie będzie). Coś te statki z Korei długo płyną ;)

Maruda
Gość

C5 Aircross ma być w Polsce w grudniu. 5008 na jesień a Koleos podobno koło września.

pawelhks
Gość

Świetnie będzie przeczytać Pana relację

wpDiscuz