W ramach swojej odpowiedzialności społecznej Citroën w Argentynie potwierdza swoje zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego z CESVI. Tym razem rozwija unikalny kurs jazdy defensywnej dla kobiet. Jest on dostępny w Internecie oraz w mediach tradycyjnych.

Od siedmiu lat Citroën w Argentynie rozwija CESVI (Centro de Experimentación y Seguridad Vial), czyli ośrodek doświadczalny bezpieczeństwa drogowego. Zajmuje się on różnymi działaniami poświęconymi edukacji społecznej w ogóle, a bezpieczeństwu ruchu drogowego w szczególności.

Tym razem wdrażano projekt „Kobiety za kierownicą”, który edukował – teoretycznie i praktycznie – kobiety w zakresie bezpiecznego zachowania na drodze. Wykorzystano w tym celu nowy w Argentynie model Citroëna, C-Elysee.

Zajęcia teoretyczne poświęcono na prezentację i wyjaśnianie szeregu nieprawidłowości w ruchu drogowym, z jakimi można się spotkać w Argentynie. Następnie przeprowadzono zajęcia praktyczne na torze CESVI w Pilar. W zajęciach uczestniczyła także grupa dziennikarzy i Glogerów, którzy mieli spopularyzować zdobytą wiedzę w szerokich kręgach.

Okazuje się, że nie wszyscy potrafią wykonać nawet tak oczywiste czynności, jak zapewnienie bezpieczeństwa podczas jazdy swoim dzieciom. Na szczęście Citroën C-Elysee jest samochodem, którym można w bezpieczny sposób transportować to, co mamy najcenniejsze: nasze dzieci. Trzypunktowe pasy, mocowania Isofix, trzy tylne zagłówki, to tylko kilka istotnych zabezpieczeń. Samochód ten ma oczywiście ABS, ESP, cztery poduszki powietrzne i inne systemy bezpieczeństwa” – zachwala nowego w Argentynie sedana Soledad Bereciartua z działu komunikacji Citroëna w Argentynie.

Dobrze, że francuskie marki przywiązują tak dużą wagę do bezpieczeństwa. Dobrze, że edukują swoich klientów, także tych potencjalnych. Dobrze, że wszystko to odbywa się na różnych rynkach, także tych wschodzących. Ameryka Łacińska jest ważnym rynkiem dla Grupy PSA i cieszy fakt, że Citroën tak bardzo angażuje się także w działania okołomotoryzacyjne, a nie jedynie w samą sprzedaż samochodów.

Poniżej prezentujemy przykładowe filmy edukacyjne opracowane przez CESVI pomagające w edukowaniu społeczeństwa w Argentynie.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia i filmy: Citroën Argentina

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz