Od dziś, 6. kwietnia, do przyszłej środy, 12. kwietnia, w Argentynie odbędzie się kolejna edycja Tygodnia Filmu Francuskiego. To doroczna impreza odbywająca się pod hasłem „Les Avant‐Premières”. W tym roku odbywa się już po raz dziewiąty.

Sponsorem Tygodnia Filmu Francuskiego w Argentynie jest ponownie Citroën. Impreza odbywa się w Buenos Aires. W tym roku zostaną zaprezentowane m.in. takie filmy, jak „Un momento de amor”, „Frantz”, „Sage femme”, „El hijo”, oraz „Ouvert la nuit”.

Program tegorocznego Tygodnia Filmu Francuskiego jest zróżnicowany, ale wszystkie filmy łączy jedno – to bardzo ciekawe obrazy. Wśród twórców (scenarzystów, reżyserów, aktorów…) zarówno uznane nazwiska, jak i młodzi ludzie dopiero rozpoczynający swoją przygodę z kinem. Twórcy wybitni i przedstawiciele nowych nurtów. Tak, czy inaczej – specjalny wybór najnowszych produkcji.

https://youtu.be/E8Ywf7jeyh0

Osobiście bardzo lubię francuskie filmy i po obejrzeniu powyższej kompilacji nabrałem wielkiej ochoty na francuskie kino.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz