Najlepszym sposobem na obchody urodzin w branży motoryzacyjnej, jest stworzenie specjalnej wersji jubilata. Tym właśnie tropem podążyła marka Citroen. Z okazji 70-lecia swojego najsłynniejszego modelu dostawczego, wspólnie z firmą Le Coq Sportif wykonała dwa wyjątkowe egzemplarze modeli Type H oraz Jumpy.

Citroen Type H bardzo mocno wpisał się w historię motoryzacji. Jest to w końcu pierwszy masowo produkowany dostawczak z napędem na przód. Jego produkcja trwała aż do 1981 roku i przez ponad 30 lat stworzono 473 289 egzemplarzy tego pojazdu. Dlatego też 70. rocznica Type H jest dla francuskiego producenta szczególnie ważna.

Widzieliśmy już dwa pomysły na obchody 70. urodzin modelu z falistej blachy. Była nowoczesna wersja Citroena Type H oraz niezwykła wystawa, ale jak widać nie jest to koniec niespodzianek. Citroen wspólnie z firmą Le Coq Sportif zajmującą się produkcją sprzętu sportowego, stworzył specjalną wersję modelu Type H oraz jego godnego następcy, czyli modelu Jumpy. Pojazdy otrzymały plakietki X Le Coq Sportif.

Obie marki są francuskie, dlatego w atrakcyjny sposób podkreślono ich pochodzenie. Modele zostały ozdobione w barwach tego kraju, czyli czerwonym, niebieskim i białym. Zarówno Type H, jak i Jumpy przekształcono w mobilne warsztaty rowerowe.

Fotele w Citroenie Type H zostały pokryte naturalną skórą w kolorze czekoladowym, a wśród materiałów wykończenia wnętrza, wykorzystano również różne rodzaje drewna m.in. w miejscu, gdzie powieszone są narzędzia mobilnego warsztatu.

Wnętrze Jumpy to z kolei mieszanka czarnego drewna oraz białej skóry, na której widoczne są czerwone białe i niebieskie przeszycia. Na dachu modelu Jumpy można przetransportować dwa jednoślady.

Citroen Type H oraz Jumpy w wersji X Le Coq Sportif zostaną wystawione podczas targów motoryzacyjnych odbywających się Birmingham. Impreza rozpoczyna się już 25 kwietnia. Oba modele możecie zobaczyć również na filmie.

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz