Oto gratka dla miłośników Citroena Type H. Legendarny dostawczak doczekał się nowoczesnej wersji, z okazji 70-lecia modelu. Pojazd można poskładać samemu.

Citroen Type H został zaprezentowany w 1947 roku, co oznacza, że w tym roku obchodzi swoje 70 urodziny. Egzemplarze, które przetrwały do dzisiaj zdobią m.in. zloty klasyków i co tu ukrywać, są dumą swoich właścicieli. Belmondo wśród aut dostawczych był montowany do 1981 roku i w tym długim okresie produkcji, powstało prawie pół mln sztuk pojazdu.

Sędziwy wiek Citroena Type H postanowili uczcić Fabrizio Caselani oraz David Obendorfer z włoskiej firmy FC Automobil. Wpadli na pomysł stworzenia nowoczesnej wersji jedynego w swoim rodzaju modelu dostawczego. Zaprojektowali tzw. body kit do samodzielnego montażu.

Aby złożyć nowoczesną wersję Belmondo, trzeba być posiadaczem Citroena Jumpera, gdyż zestaw został dopasowany właśnie do niego. Wszystkie technologie i jednostki napędowe zostaną zaczerpnięte z Jumpera, który jest napędzany silnikami Diesla o mocy od 110 do 160 KM.

Wygląd zewnętrzny, ma wszystkie atrybuty oryginalnego Type H, ale odrobinę nowocześniejsze. Nie zabrakło oczywiście nadwozia z falistej blachy, okrągłych reflektorów oraz nowej wersji charakterystycznego grilla.

Powstanie tylko 70. egzemplarzy tego Citroena, ale będzie on dostępny dla różnych wersji pojazdu: furgonetki, food trucka czy też kampera.

https://www.youtube.com/watch?v=5sfufItf2-k

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz