Zastanawialiście się kiedykolwiek, czy niepełnosprawni poruszający się na wózkach inwalidzkich mogą grać w rugby? Koszykówkę takich zawodników pewnie wielu z nas widziało, są dyscypliny lekkoatletyczne, ale o rugby słyszę po raz pierwszy. A wszystko to dzięki motoryzacji! Otóż rumuńska Dacia wchodząca w skład Grupy Renault jest głównym partnerem angielskiej ligi rugby na wózkach!

Dodatkowo Dacia jest partnerem tegorocznych Mistrzostw Świata angielskiej ligi rugby na wózkach. Jest to rozszerzenie dotychczasowej współpracy. Potwierdza ono zaangażowanie marki na wszystkich poziomach tej gry uprawianej przez osoby niepełnosprawne.

Dzięki rozszerzeniu współpracy napis DACIA pojawił się na koszulkach mistrzostw, które rozpoczęły się 20. lipca. Anglicy mają nadzieję na odzyskanie mistrzostwa, które w 2013 roku utracili na rzecz… Francji. Kurczę – miałbym problem, komu kibicować ;-)

To nasz drugi rok wspierania angielskiej ligi rugby na wózkach i jestem dumny, że już jesteśmy zaangażowani na każdym etapie rozgrywek aż po mistrzostwa” – mówi Ed Preston odpowiedzialny za komunikację medialną Dacii w Wielkiej Brytanii. – „Gra wyzwala prawdziwego ducha współpracy, tworzy niesamowitą wspólnotę, a gdy zawodnicy poruszają się na wózkach, to jest to naprawdę coś niesamowitego! Co nie mniej ważne, dopuszczone do rozgrywek są drużyny mieszane pod względem płci. Dzięki temu również niepełnosprawne panie mogą się angażować w ten sport”.

Mistrzostwa świata w rugby na wózkach są stosunkowo nowym projektem – odbywają się dopiero po raz trzeci. Mamy jednak doskonałą drużynę i duże ambicje, dlatego czekamy na wynik tych rozgrywek. To wspaniałe, że Dacia będzie nas wspierać w tych mistrzostwach angażując się w nasz sport coraz bardziej” – cieszy się Martyn Gill, selekcjoner angielskiej reprezentacji rugby na wózkach.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Dacia UK

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz