Magazyn Which? przeprowadził badanie niezawodności producentów samochodów obecnych na rynku brytyjskim. W gronie najlepszych marek znalazła się Dacia.

Kupując samochód kierujemy się różnymi kryteriami: wyglądem, ceną czy też funkcjonalnością. Nie zawsze jesteśmy pewni czy pojazd spędzi więcej czasu na drodze czy w warsztacie. Aby to sprawdzić brytyjski magazyn Which? przeprowadził test niezawodności.

W badaniu wzięło udział 44 tys. właścicieli samochodów w Wielkiej Brytanii, którzy mieli za zadanie podzielić się doświadczeniami zdobytymi podczas ostatnich 12 miesięcy. Każdy przypadek awarii, czy też typowych usterek dla danego samochodu musiał zostać odnotowany i miał wpływ na ostateczną ocenę. W badaniu uwzględniono także koszty napraw oraz czas, jaki samochód spędził w warsztacie. Test obejmował 36 marek obecnych na rynku brytyjskim oraz różne grupy wiekowe pojazdów. Punktacją były symboliczne gwiazdki od zera do pięciu. Marka Dacia znalazła się wśród najwyżej ocenianych producentów samochodów.

Budżetowa marka należąca do Grupy Renault uzyskała 5 gwiazdek w kategorii wiekowej od zera do trzech lat, a także od trzech do ośmiu lat.

„Cieszymy się, że Dacia została uznana przez Which? jedną z najbardziej najlepszych marek samochodów w najnowszym badaniu. Wyniki są kolejnym dowodem niezawodności naszych modeli. Niezbyt złożona gama marki Dacia oferuje świetne samochody w niewygórowanej cenie i najbardziej przystępne modele w swoich segmentach” – powiedział szef brytyjskiego oddziału Dacii Louise O’Sullivan.

Jest to jedno z wielu wyróżnień, jakie Dacia otrzymała na rynku brytyjskim od czasu pojawienia się na rynku ponad cztery lata temu. Magazyn Which? przyznał marce także nagrodę „Best Small Car” w kategorii pojazdów do 12 tys. funtów za model Sandero.

Ponad cztery miliony egzemplarzy samochodów Dacii zostało sprzedanych w Europie od momentu ponownego wprowadzenia marki na rynek europejski przez Grupę Renault, a w Wielkiej Brytanii sprzedano 100 tys. pojazdów od 2013 roku.

Źródło: Dacia UK

Galeria

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Dacia najbardziej niezawodną marką według Which?"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Roman
Gość

ale może należałoby poprawnie określić płeć Louise O’Sullivan – jest SZEFOWĄ Dacia UK

asdfas
Gość

Co za roznica jakiej jest plci?
W jezyku polskim uzywam sie form osobowych.

wpDiscuz