Dacia jest obecna w Wielkiej Brytanii od 2013 roku. Przez ten czas na Wyspach sprzedano ponad 90.000 egzemplarzy tych samochodów. Bogaci Brytyjczycy, jak widać, mają zdrowe podejście do motoryzacji – nie muszą sobie dodawać (wątpliwego) prestiżu wyeksploatowanymi niemieckimi limuzynami. Wolą kupić nową Dacię ciesząc się z atrakcyjnych cen, długiej gwarancji i niskich kosztów eksploatacji. Po trzech miesiącach 2017 roku widać wyraźnie, że sprzedaż Dacii w Zjednoczonym Królestwie wciąż rośnie.

Jak wspominaliśmy przed kilkoma dniami, Dacia po trzech miesiącach 2017 roku może się cieszyć ze sprzedania w Wielkiej Brytanii 8.228 samochodów. To 10-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Co więcej – marka cieszy się niesłabnącym uznaniem nabywców w zakresie zarówno zadowolenia klientów, jak i przystępności cenowej.

Na brytyjski rynek w pierwszym kwartale br. wprowadzono odświeżone wersje Sandero, Sandero Stepway i Logana MCV. Jeszcze w zeszłym roku zadebiutował tam nowy Duster. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie klientów Daciami rośnie.

W pełni odświeżona gama Dacii dostępna obecnie w Wielkiej Brytanii skutkuje dobrą sprzedażą. Cztery lata po tym, jak brytyjscy klienci dostali możliwość kupowania Dacii możemy mówić o dużym sukcesie. Wprowadzenie na rynek Logana MCV Stepway z pewnością jeszcze zwiększy sprzedaż. Biorąc pod uwagę liczbę pozytywnych komentarzy od dealerów i klientów jestem pewien, że będzie to bardzo popularny model” – twierdzi Paul Flanagan, dyrektor zarządzający Grupy Renault w Wielkiej Brytanii.

Za zadowoleniem klientów podążają też specjaliści. Dacia zdobyła na Wyspach kilka nagród i to nie tylko tych związanych z kosztami zakupu. Na przykład zajęła czwarte miejsce spośród 34 ocenianych marek, jeśli chodzi o zadowolenie klientów z zakupu samochodu.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz