To wydarzyło się już przed kilkoma tygodniami, ale informacja niewiele straciła na aktualności, dlatego piszemy o niej dzisiaj. Z okazji Salonu  Samochodowego w São Paulo zorganizowano bowiem imprezę dla klubu miłośników marki DS. Pojawiło się na niej 200 fanów, którzy nie tylko mieli możliwość zacieśniania klubowych więzi, ale i poznać legendarnego Citroëna DS 23 Pallas.

DS Clube Brasil zorganizował spotkanie, którego organizację wsparł importer, DS Brazylia. Co więcej – postarał się o uatrakcyjnienie imprezy. Na zlocie pojawił się bowiem Fabien Darche, odpowiedzialny za kolory i materiały manager z Centrum Stylu Grupy PSA w Ameryce Łacińskiej. Fabien Darche opowiadał uczestnikom spotkania o historii, ale i o pracy bieżącej. Wyjaśniał, na czym polega francuski luksus, francuski szyk.

Spotkanie odbyło się na torze Capuava położonym na północny wschód od 200-tysięcznego miasta Indaiatuba leżącego z kolei na północny zachód od São Paulo, największego miasta południowej półkuli. A z uwagi na miejsce spotkania odbyły się oczywiście jazdy po torze (jego układ prezentujemy na grafice poniżej), w których wzięło udział 70 aut.

Atrakcją zlotu był niewątpliwie Citroën DS 23 Pallas należący do restauratora Jonathasa Russomano. Ma on ten model od dwóch lat, ale w jego rodzinie Citroëny DS kolekcjonuje się od 35 lat.

Na spotkaniu DS Brazylia pokazał też jedyny egzemplarz DS 3 WRC, jaki znajduje się w tym kraju. Pojeździć nim jednak nie można było ;-)

Marka DS Automobiles dopiero się rozwija, ale dobrze, że wspiera działanie klubów miłośników na całym świecie. Wkrótce zaprezentowane zostaną nowe modele, w tym SUV. Mowa oczywiście o Europie, ale pewnie niedługo później trafi on także do Ameryki Łacińskiej.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: DS Brazylia; grafika: Google Maps

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz