W ramach kontynuowanej i przedłużonej do 2021 roku ogólnoświatowej umowy pomiędzy firmą Total a koncernem PSA, Total wspiera team DS Performance w mistrzostwach FIA Formuły E.

Doświadczenie i wiedza firmy Total będzie korzystna dla osiągów jednomiejscowego całkowicie elektrycznego bolidu DSV-02, który został zaprojektowany przez DS Performance.

Współpraca obu firm skupia się na opracowywaniu stworzonych dla tego pojazdu produktów – smarów i płynów, umożliwiających poprawę sprawności i mocy pojazdu, a także zmniejszających ilość zużywanej energii.

Podpisana dzisiaj umowa otwiera najnowszy rozdział współpracy pomiędzy DS i Total, która została zapoczątkowana w latach 60. ubiegłego wieku, gdy firma Total opracowała smar i płyny dla legendarnego modelu DS.

Już od najbliższych zawodów ePrix w Buenos Aires (18 lutego 2017 r.) w DSV-02 będzie wykorzystany smar do skrzyni biegów o specjalnej formule, opracowanej na potrzeby tego bolidu przez inżynierów Centrum Badawczego Total w Solaize (CReS). Produkt ten umożliwia optymalizację sprawności skrzyni biegów, a tym samym obniżenie zużycia energii. Wkrótce Total oferować będzie zespołowi inne produkty będące obecnie w fazie rozwojowej, w tym płyny służące optymalizacji układu chłodzenia silnika elektrycznego i jego falownika, które pozwolą osiągnąć oszczędności energii elektrycznej w bolidzie DSV-02 i przyczynią się do lepszych osiągów w trakcie wyścigów.

Xavier Mestelan Pinon, dyrektor DS Performance, powiedział: – „DS Performance obecna jest w Formule E, ponieważ seria ta daje możliwość prowadzenia badań, które nie mają zastosowania w żadnym innym sporcie motorowym. W obecnej fazie opracowywania DSV-02 badamy różne rozwiązania wobec restrykcyjnych wymagań stawianych samochodowi Firma Total nie wymaga przedstawiania, a nasz związek z nią przyniósł już znaczne korzyści pod względem sprawności pojazdu. Smary i oleje opracowane przez inżynierów z Total dadzą realne korzyści pod względem osiągów, umożliwiając nam jednocześnie dokonywanie dalszych postępów w naszych własnych pracach badawczych”.

„Formuła E jest wyrazem zmian zachodzących w motoryzacji w zakresie stosowanych źródeł napędu” – powiedział Pierre-Gautier Caloni, dyrektor działu Total Competition & Sponsoring. – „Firma Total podziela wartości, przyświecające tym mistrzostwom. Partnerski układ z DS Performance umożliwi naszym inżynierom projektowanie, opracowywanie i testowanie określonych smarów i olejów w warunkach ekstremalnego obciążenia. Dzięki transferowi technologii zastosowanych w tych produktach, korzystać będą również posiadacze pojazdów elektrycznych. W firmie Total ci sami badacze opracowują produkty do zastosowań wyczynowych i przeznaczone dla ogółu użytkowników. Formuła E to prawdziwe laboratorium najlepszych praktyk, które wnosi wartość dodaną do transportu dla wszystkich”.

FirmaTotal

Total jest globalnym, producentem i dostawcą energii, wiodącym międzynarodowym koncernem naftowo-gazowym oraz, poprzez swoją spółkę SunPower, drugim co do wielkości na świecie operatorem w dziedzinie energetyki słonecznej. Naszych 100 tysięcy pracowników zaangażowanych jest w dostarczanie lepszej, bezpieczniejszej, czystszej, bardziej wydajnej, bardziej innowacyjnej energii, dostępnej dla jak najszerszego grona odbiorców. Jako społecznie odpowiedzialna firma pragniemy, aby nasze działania w ponad 130 krajach na całym świecie w sposób konsekwentny przynosiły korzyści gospodarcze, społeczne i środowiskowe.
www.total.com

Marka DS

Francuska marka rodem z Paryża. Oficjalnie powstała 1 czerwca 2014 r. Jej celem jest powrót francuskich samochodów do segmentu premium. Marka DS, czerpiąca z tego, co najlepsze we francuskim know-how, podtrzymuje tradycje innowacyjności, elegancji i stylu, odziedziczone po modelu DS z 1955 roku.

Gama DS, stworzona z myślą o klientach poszukujących możliwości wyrażenia swojej osobowości, obejmuje modele DS 3, DS 3 CABRIO, DS 4, DS 4 CROSSBACK, DS 4S, DS 5, DS 5LS i DS. 6. Oferuje samochody wyróżniające się wyjątkowym stylem, wyrafinowanymi detalami, szlachetnymi materiałami oraz zaawansowanymi technologiami, jak np. hybrydowy napęd z wykorzystujący silnik wysokoprężny Hybrid 4×4, dostępny w DS. 5.

Samochody DS są dostępne w DS Stores, DS Salons oraz dedykowanych strefach salonów Citroëna. DS posiada również odrębną sieć sprzedaży w Chinach. DS. oferuje swoim klientom możliwość poszerzenia kontaktu z marką poza sam produkt dzięki ofercie ekskluzywnych usług premium i przynależności do klubu DS PRIVILÈGE. Na dzień dzisiejszy marka sprzedała ponad 600 000 samochodów od momentu swojego debiutu rynkowego.

Śledź aktualne informacje o DS na całym świecie na www.DSautomobiles.com @DS_Official.

Mistrzostwa Formuły E FIA

W mistrzostwach Formuły E FIA 2016/17 startuje 10 zespołów i 20 kierowców, zmagających się koło w koło w 12 miastach na pięciu kontynentach o tytuł mistrza Formuły E. Inauguracyjny sezon Formuły E rozpoczął się w 2014 r. w otoczeniu parku olimpijskiego w Pekinie. Trzeci sezon elektrycznych wyścigów rozpoczął się 9 października 2016 r. w Hong Kongu, a zakończy się weekendem w Montrealu w dniach 29 i 30 lipca.

Formuła E to nowa klasa mistrzostw FIA, w której startują bolidy napędzane wyłącznie silnikiem elektrycznym. Stawia na wizję przyszłości przemysłu samochodowego opartą na samochodach elektrycznych i jest dla nich świetną platformą badawczo-rozwojową. Pozwala zwiększyć zainteresowanie tym rodzajem napędu i przyczynia się do promowania idei zrównoważonego rozwoju. Seria, oparta na formule otwartych wyścigów, daje producentom możliwość wykazania się innowacyjnością w warunkach intensywnej rywalizacji. Skonstruowane przez nich bolidy muszą spełniać warunki określone w regulaminie technicznym FIA.

 

 

źródło: DS Automobiles Polska

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz