DS Virgin Racing zatrudnia Alexa Lynna w roli kierowcy testowego w F1. Alex Lynn, to mistrz GP3 i zwycięzca w Makau.

Lynn oświadcza: – „Formuła E to bez wątpienia najbardziej konkurencyjne mistrzostwa na świecie i chcę w nich wziąć udział”.

DS Virgin Racing zapewnił sobie wsparcie Alexa Lynna, kierowcy testowego w F1 i kierowcy GP2/3, który zostanie kierowcą rezerwowym.

Ten 23-latek podzieli się swoim bogatym doświadczeniem w kierowaniu bolidami. Na liście jego sukcesów znajdują się zwycięstwa w Formule Renault UK i w GP3, rola kierowcy testowego w F1 i zwycięstwo w Grand Prix Makau.

Dołączenie Alexa Lynna do zespołu jest wielkim sukcesem: – „DS Virgin Racing jest zdecydowanie najfajniejszym zespołem mistrzostw. Jego członkowie są pasjonatami wyścigów i dają z siebie wszystko, żeby osiągnąć maksimum. Ich podejście marketingowe, jak i sam bolid DSV02, są genialne. Dla kierowcy te szczegóły są naprawdę bardzo ważne. Ale atutem jest również to, że samochód potrafi regularnie wygrywać wyścigi!”.

Na temat samej dyscypliny sportu Alex Lynn powiedział: – „Formuła E to bez wątpienia najbardziej konkurencyjne mistrzostwa na świecie, z kierowcami najwyższego kalibru. Każdy kierowca chce uczestniczyć w najlepszych mistrzostwach, dlatego staram się zapewnić sobie miejsce w Formule E w dobrym zespole. I cieszę się, że udało mi się podpisać kontrakt z DS Virgin Racing!”.

DS Virgin Racing będzie korzystał z doświadczenia Alexa podczas jazd testowych i sesji przygotowawczych kierowców. Młody kierowca z niecierpliwością oczekuje podjęcia wyzwania: – „Uwielbiam połączenie wyścigów w centrum miasta z koniecznością przemyślanego wykorzystania energii. Jestem pewien, że ta dyscyplina bardzo mi się spodoba i że wiele się nauczę. Nie mogę się już doczekać współpracy z Samem i Josém podczas jazd testowych bolidu na symulatorze DS Performance w Satory”.

Alex Tai, szef zespołu DS Virgin Racing, również tak uważa: – „Cieszę się, że ściągnąłem do zespołu kierowcę takiego kalibru jak Alex Lynn. To świadczy o sile Formuły E. Te mistrzostwa pociągają takich kierowców jak Alex, i fakt, że wybrał on zespół DS Virgin Racing, ma dla nas znaczenie. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co będzie w stanie zrobić z naszym bolidem”.

Więcej informacji o DS Virgin Racing Formula E Team na stronie http://www.ds-virginracing.com oraz http://map.virginracing.com/

 

Marka DS

Francuska marka rodem z Paryża, powstała 1 czerwca 2014 r. Jej celem jest powrót francuskich samochodów do segmentu premium. Marka DS, czerpiąca z tego, co najlepsze we francuskim know-how, podtrzymuje tradycje innowacyjności, elegancji i stylu, odziedziczone po modelu DS z 1955 roku.

Gama DS, stworzona z myślą o klientach poszukujących możliwości wyrażenia swojej osobowości, obejmuje modele DS 3, DS 3 CABRIO, DS 4, DS 4 CROSSBACK, DS 4S, DS 5, DS 5LS i DS. 6. Oferuje samochody wyróżniające się wyjątkowym stylem, wyrafinowanymi detalami, szlachetnymi materiałami oraz zaawansowanymi technologiami. Zaprezentowany. W 2016 r. model koncepcyjny DS E-TENSE – jedyny w swoim rodzaju samochód elektryczny o imponujących osiągach – uosabia przyszłość Marki.

Samochody DS są dostępne w DS Stores, DS Salons oraz dedykowanych strefach salonów Citroëna. DS posiada również dwa flagowe salony DS WORLD PARIS i DS WORLD SHANGHAI. Oferuje swoim klientom możliwość poszerzenia kontaktu z marką poza sam produkt dzięki ofercie ekskluzywnych usług premium ONLY YOU zaprezentowanej podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu w 2016 r.

Śledź aktualne informacje o DS na całym świecie na www.DSautomobiles.com @DS_Official.

Grupa Virgin

Virgin jest jedną z głównych międzynarodowych grup inwestycyjnych i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Założona w 1970 roku przez Sir Richarda Bransona Grupa Virgin odnotowała silny wzrost w tak różnych sektorach jak telefonia komórkowa, podróże, usługi finansowe, rekreacja, muzyka, turystyka, zdrowie i komfort. Virgin zatrudnia ponad 55 tysięcy osób w ponad 50 krajach. W 2013 roku obroty Grupy Virgin wyniosły 15 mld funtów (24 mld USD).

Samochodowe Mistrzostwa Świata Formuły E FIA

Formuła E to nowe mistrzostwa FIA bolidów napędzanych wyłącznie energią elektryczną. Proponuje ciekawą wizję przyszłości przemysłu motoryzacyjnego na najbliższe dziesięciolecia, oferując wsparcie dla badań i rozwoju pojazdów elektrycznych, zwiększając zainteresowanie tym rodzajem napędu i promując zrównoważony rozwój. Wyścigi, organizowane w ramach systemu „otwartego współzawodnictwa”, są okazją dla konstruktorów samochodów, którzy projektując bolidy w ramach przepisów technicznych określonych przez FIA, mogą zaprezentować swoje innowacje w konkurencyjnym środowisku.

FIA & Michelin: partnerzy pracujący dziś na rzecz mobilności przyszłości

Firma Michelin – oficjalny dostawca opon dla Formuły E, jest również oficjalnym światowym partnerem kampanii „Działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego” prowadzonej przez FIA. Program ten ma na celu wspieranie inicjatywy ONZ, tzw. „Dekady działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Celem jest ocalenie pięciu milionów istnień ludzkich w ciągu najbliższych dziesięciu lat poprzez działania edukacyjne oraz zmierzające do zapewnienia bezpieczniejszych dróg, pojazdów i promujące bezpieczne zachowanie na drogach na całym świecie.

 

 

źródło: DS Automobiles Polska

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz