Dacia Duster Commercial (towarowa wersja popularnego SUV-a) drugi rok z rzędu zdobyła tytuł Najlepszego Vana 4×4 w plebiscycie magazynu „What Van?” ukazującego się w Wielkiej Brytanii.

Dacia Duster została też wybrana Najlepszym Samochodem Miejskim oraz Najlepszym Samochodem na Zimę w konkursie ogłoszonym przez „Carbuyer”.

Dacia Duster Commercial 4×4 doceniona została przez jurorów magazynu „What Van?” za zdolności off-roadowe, styl jazdy oraz stosunek wartości do ceny. Dacia Duster Commercial 4×4 jest też chętnie wybierana przez handlowców, którzy cenią sobie jej zdolności ładunkowe – auto dysponuje kubaturą przestrzeni ładunkowej wynoszącą 1.604 dm³.

James Dallas, dziennikarz „What Van?”, powiedział: „Uniwersalna Dacia Duster Commercial zdobywa naszą nagrodę po raz drugi z rzędu, bo oferuje doskonały stosunek wartości do ceny, a to cecha ważna dla klientów poszukujących samochodu dobrego w trudnych warunkach eksploatacji, takich jak tereny oblodzone, czy zabłocone”.

Duster triumfował też w Wielkiej Brytanii w plebiscycie pisma „Carbuyer”, gdzie zdobył dwie nagrody – Najlepszego Samochodu Miejskiego oraz Najlepszego Samochodu na Zimę. Tu jurorzy docenili Dustera za dynamikę jazdy, mocną konstrukcję oraz łatwość obsługi.

Stuart Milne, redaktor „Carbuyera” powiedział: „Dacia Duster jest mała, wytrzymała i łatwa w prowadzeniu, a wszystkie te atrybuty są idealne, jeśli jeździsz samochodem przez całą zimę. Można wybrać wersję z napędem na cztery koła, co sprawi, że ma się samochód z niezwykłą przyczepnością, które uczyni nawet krótką podróż w najtrudniejszych warunkach zimowych bezpieczną i przyjemną. A wszystko to przy niewielkich codziennych kosztach eksploatacji”.

Louise O’Sullivan, szef Dacia UK, powiedział: „Te nagrody doskonale ilustrują solidny, wytrzymały charakter Dustera podkreślając jego zdolność do radzenia sobie z łatwością z wymagającymi warunkami jazdy. Jesteśmy zachwyceni, że te wyróżnienia powiększyły jeszcze bardziej listę trofeów zdobytych przez Dustera. Dowodzi to, że bezpretensjonalne podejście do motoryzacji doceniają nasi klienci, a Duster wciąż jest wielkim hitem sprzedażowym, nie tylko zresztą w Wielkiej Brytanii. I coraz częściej doceniają go także przedstawiciele prasy motoryzacyjnej, a nie tylko klienci”.

To prawda. Duster nawet w Polsce jest najlepiej sprzedającym się SUV-em. Teraz, gdy jego gama została odświeżona, a w ofercie pojawiła się wersja z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów, jego atrakcyjność wzrosła jeszcze bardziej.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Dacia

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz