Fabryka Grupy PSA znajdująca się u naszych sąsiadów na Słowacji, osiągnęła nowy rekord produkcji. Z zakładu w Tranwie wyjechało ponad 315 tys. samochodów. Do sukcesu przyczynił się najnowszy model C3.

Zakład Grupy PSA w Trnawie na Słowacji powstał w 2006 roku. Dziesiąty rok działalności okazał się dużym sukcesem. W 2016 roku linie montażowe opuściło 315 050 egzemplarzy pojazdów marki Citroen i Peugeot. Jest to nowy rekord. Produkcja w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła o 4 proc.

75 proc. możliwości obiektu w Trnawie stanowił model Peugeot 208. Montowany jest tam również Citroen C3 Picasso. W zeszłym roku do tego grona dołączyła najnowsza C3-ka. Samochód zyskuje na popularności, co widoczne było również w słowackiej fabryce, która zdołała wyprodukować już ponad 40 tys. sztuk tego pojazdu, na różne rynki całego świata. Nasza redakcja miała już okazję sprawdzić, jak sprawuje się nowy Citroen C3, recenzje są znakomite.

23 grudnia zakład w Trnawie zakończył produkcję, gdyż okres świąteczny był czasem wolnym dla wielu pracowników. Ponadto w fabryce przeprowadzane były prace, których nie da się wykonać w czasie montażu pojazdów. Obiekt wznowił działalność na początku stycznia. Planem fabryki na 2018 rok jest przekroczenie 360 tys. wyprodukowanych pojazdów. Jeszcze w tym roku, ruszy tam nowa zmiana weekendowa.

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz