Rozmawiając zawsze o rynku sprzedaży samochodów, większość osób skupia się na autach nowych sprzedawanych przez dealerów w danym kraju. Pomijany jest ogromny rynek kupna-sprzedaży samochodów używanych.
Czekając na dane podsumowujące rynek w roku 2014 pragniemy przedstawić dane z 2013 roku.
Zgodnie z danymi otomoto najbardziej poszukiwanymi używanymi markami są dalej samochody niemieckie, jednak Renault znajduje się w zestawieniu na 9. miejscu. Zgodnie z danymi najwięcej ogłoszeń sprzedaży spośród marek francuskich również odnotował Renault ze 161.495 ogłoszeniami.

Średnia cena wystawianych modeli Reanault równała się 13.892 zł i była najniższą spośród innych topowych marek. Zgodnie z listą dziesięciu najpopularniejszych samochodów używanych przygotowaną przez autoteam na dziewiątej pozycji znajdujemy Renault Megane, a na dziesiątej Renault Laguna.

Co do rynku dostawczych samochodów użytkowych francuskie modele zajęły czwarte i piąte miejsce. Czwarte przypadło Renault Traffic z 96.820 zapytań, a piąte Citroen Jumper z 60.753 wyszukań. Francuski model znalazł się również na dziewiątym miejscu, był to Peugeot Boxer z liczbą wyszukań równą 31.360.
Generalnie w kategorii „samochody użytkowe” Renault zajęło trzecią pozycję z liczbą wyszukań 571.354. Liderem okazał się Mercedes-Benz z ponad milionem zapytań.

Wśród ciężarówek czyli aut o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, 2. miejsce zajął Renault Magnum z 28.306 wyszukań. Wśród tej klasy najcięższych pojazdów Magnum jest jedną z najczęściej spotykanych ciężarówek na naszych polskich drogach. Model w 1991 roku otrzymał tytuł „Truck Of The Year” i od tego czasu ciężko zapracował sobie na miano legendy.

Ponieważ zbliża się nowy 2015 rok może warto zastanowić się nad możliwością zamiany naszego francuskiego samochodu na nowszy model. Internetowy skup aut to miejsce, gdzie można dokonać darmowej wyceny. Jest to szybki i wygodny sposób by zorientować się ile jest warte nasze auto w obecnym momencie.
Podsumowując należy zauważyć że internet pomaga mierzyć zjawiska które wcześniej były trudno mierzalne, jak obrót samochodów używanych, oraz zapewnia duży wachlarz metod sprzedaży oraz wyceny.

oie_hUdqt4V8xQSf

Źródło wykresu: forsal

Galeria

Jędrzej
Pasjonat motoryzacji francuskiej, autor książek, artykułów i prezentacji na temat samochodów. Fotograf, autor wielu sesji zdjęciowych, które znajdziecie na www.francuskie.pl. Podróżnik, pomysłodawca i uczestnik wielu dalekich i nietypowych wyjazdów samochodem. Kreatywny optymista o wielu obliczach.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz