Frederic Vasseur, szef zespołu Renault F1 podał się do dymisji. Rezygnację tłumaczy rozbieżnością decyzji w zarządzaniu zespołem.

Tuż przed otwarciem sezonu 2017 w Formule 1, nastąpiły zmiany w kadrze teamu Renault. Dotychczasowy szef zespołu, Frederic Vasseur zrezygnował ze stanowiska. Dymisja nastąpiła za zgodą obu stron i weszła w życie ze skutkiem natychmiastowym. Vasseur tłumaczy swój krok różnicą zdań w sposobie zarządzania zespołem.

W oficjalnym oświadczeniu napisano, że obie strony nie wykluczają współpracy w przyszłości. Z kolei Frederic Vasseur zamierza pozostać w F1, ale zanim podejmie jakiekolwiek decyzje zamierza udać się na wypoczynek.

2016 był rokiem powrotu Renault do wyścigów F1. Frederic Vasseur początkowo dzielił się obowiązkami dowodzenia teamem z Cyrilem Abiteboul, a w połowie sezonu objął stanowisko szefa. Pracował nad odbudową teamu Renault, dużą rolę odegrał w zwerbowaniu do zespołu Nico Hulkenberga.

Sezon 2017 w Formule 1 tuż, tuż. Jego rozpoczęcie jest planowane na 26 marca na torze Melbourne w Australii. Już niedługo zobaczymy nowy bolid Renault. Odsłonięcie pojazdu jest planowane na 21 lutego.

Galeria

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Frederic Vasseur odchodzi z Renault F1"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
ToJa
Gość

Słabo to wygląda przed samym startem sezonu, podczas którego według zapowiedzi, R miało odgrywać znacznie ważniejszą rolę niż rok temu.

Czyżby nie wyszło?

Marcin
Gość

Z tego co kiedyś wyczytałem Vasseur miał być tylko „tymczasowym” szefem. Zespół się rozwija, najwidoczniej miał zrobić to co zrobił i nadszedł czas na zmianę.

wpDiscuz