Grupa PSA inwestuje 200 mln euro w swoją historyczną fabrykę w Sochaux we Francji. Zakład będzie korzystał z nowoczesnych osiągnięć technologii i zwiększy moce produkcyjne do 400 tys. aut rocznie. Koncern chce, by produkowano w nim również pojazdy marki Opel.

Przez ostatnie 36 miesięcy Grupa PSA pokazała, że ma spore ambicje, by przekształcić zakład w Sochaux we Francji w swój wzorcowy obiekt. Fabryka obejmuje 100 lat historii przemysłowej i w porównaniu z innymi zakładami koncernu, na razie nie rozwinęła do końca swojego potencjału. Aby to zmienić, Grupa PSA ogłosiła projekt pod hasłem „Sochaux 2022”, który ma na celu przekształcić kompleks produkcyjny we Francji w czołową fabrykę francuskiego producenta. Wiąże się to z inwestycją 200 mln euro.

Sochaux rozciąga się na ponad 200 hektarów, posiada 24 km taśm przenośnikowych i wykorzystuje dziesiątki ciężarówek do transportu podzespołów do produkcji samochodów. Rozwój zakładu ma na celu skrócenie czasu załadunku oraz rozładunku. W ramach modyfikacji, obiekt otrzyma nowoczesną i szybką linię produkującą komponenty zarówno ze stali jak i aluminium. Ponadto Sochaux zwiększy swoje moce produkcyjne do 400 tys. samochodów rocznie.

Zaprojektowany zgodnie z nowym planem rozwoju, zakład w Sochaux będzie skorzystał z najnowszych osiągnięć w zakresie narzędzi cyfrowych, logistycznych oraz platform mobilnych. Wszystko dla lepszej ergonomii pracy i wyższych standardów jakości. Zakład produkcyjny został zaprojektowany na miarę XXI wieku i będzie spełniał najwyższe standardy dla wszystkich pracowników.

„Obecnie Sochaux produkuje charakterystyczne dla Grupy PSA modele samochodów, w tym Peugeot 3008, który stał się komercyjnym sukcesem. Fabryka zacznie produkować również pojazdy dla marki Opel. Wiem, że mogę liczyć na profesjonalizm i zaangażowanie wszystkich pracowników, z którymi miałem okazję pracować w naszym historycznym zakładzie. Wszystko po to, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów – powiedział Maxime Picat, dyrektor operacyjny PSA w Europie.

„Plan Sochaux 2022 idealnie odzwierciedla pragnienie Grupy PSA do stworzenia własnej przyszłości przemysłowej we Francji” – powiedział Yann Vincent, dyrektor łańcucha dostaw i produkcji.

Galeria

Dodaj komentarz

7 komentarzy do "Grupa PSA inwestuje 200 mln euro w zakład w Sochaux"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Sabada
Gość

To kupują tego Opla?

Krzysztof
Editor

Wciąż nic nie wiadomo
Carlos Tavares chce się spotkać z premier Wielkiej Brytanii, Theresą May. Chodzi zapewne o kwestię pracowników, bo dobrze poinformowane źródła twierdzą, że w razie przejęcia Opla (i Vauxhalla) część ich pracowników straci pracę, nie utrzymają się bowiem wszystkie zakłady produkcyjne.
Podobne rozmowy PSA prowadziło w Berlinie.

Krzysztof
Editor
Szybko toczy się świat :-) Downing Street potwierdza – premier May przyjęła propozycję spotkania i postanowiła spotkać się z szefem PSA. Termin zostanie ustalony, gdy przedstawiciele obu stron uzgodnią terminy. Carlos Tavares spotka się także ze związkowcami. Zależy im, rzecz jasna, na utrzymaniu miejsc pracy. Jeśli jednak PSA zdecyduje się na przejęcie Opla i Vauxhalla, to z uwagi na Brexit pewnie będzie dążyć do zamknięcia brytyjskich zakładów, a przynajmniej ograniczenia ich produkcji i zatrudnienia. Inna sprawa, że wielu Brytyjczyków mówi o potrzebie kolejnego referendum w sprawie Brexitu. Mówił o tym jawnie Tony Blair – że spora część poddanych Jej Królewskiej… Czytaj więcej »
pawelhks
Gość

Ok niech kupią Opla i w pierwszej decyzji proszę o likwidację „ozdoby” na tylnym słupku w kombi jak żywo przypominającej zdobienie karawanu

addam44
Gość

Nie widze przyszlosci dla istnienia Peugeota-Citroena-Opla RAZEM!
Jak popatrzec to Opel i Peugeot produkuja….to samo w poszczegolnych segmentach(Bo Citroen i DS sa w coraz wiekszej stagnacji) i ostro konkuruja.
Ciezko bedzie w przyszlosci na tyle ”poroznic”te marki by przekonac klientele ze to inne auta.Chyba ze….PSA planuje np.Peugeota i Citroena skupic na Azjii a Opla na Europie.
Kto wie…

Heman
Gość

Chętnie zobaczyłbym na Oplu lakier jakości PSA, oraz wnętrze wykończone jakościowo „po francusku”. Tak samo chętnie zobaczyłbym skrzynię i zawieszenie Opla we francuskich samochodach, nie wspominając o kilku duperelach w dziedzinie manualnej obsługi pojazdu. To może się udać, pytanie jest natomiast inne – co z Gliwicami?

Piotr
Gość

Entuzjazm obu koncernów nie pozostawia za wiele dla wyobraźni. Mam nadzieję, że w końcu dojdzie do tego przejęcia.

wpDiscuz