Grupa PSA otrzymała nagrodę Ecobest 2017 za protokół realnego zużycie paliwa samochodów marki Peugeot, Citroen i DS.

Poziom zużycia paliwa poszczególnych modeli, który publikują producenci samochodów, zazwyczaj bardzo odbiega od realnie uzyskiwanych wartości. Dane z folderów opierają się na testach przeprowadzanych w ściśle określonych warunkach. Nie mają one zbyt wiele wspólnego z codziennym użytkowaniem. Aby przybliżyć swoim klientom prawdziwą ilość spalanych przez samochody litrów paliwa, Grupa PSA przeprowadziła testy modeli marki Peugeot, Citroen i DS podczas zwykłej jazdy. Wyniki są dostępne na stronach internetowych PSA w wielu krajach europejskich. Dane określone jako „protokół realnego zużycia paliwa” Grupy PSA zostały docenione i wyróżnione nagrodą Ecobest 2017.

Projekt został zapoczątkowany przez PSA pod koniec 2015 roku i opracowany wspólnie organizacją pozarządową Transport & Environment (T&E) i federacją France Nature Environnement (FNE). Kontrolę wiarygodności wyników przeprowadziła firma certyfikująca Bureau Veritas.

Peugeot zakończy produkcję 3-drzwiowej wersji 208
Badaniom poddano 60 pojazdów, które przeszły ponad 430 testów drogowych. Rezultaty reprezentują 1.000 wersji samochodów Peugeota, Citroena i DS. Pojazdy testowe pokonały łącznie ponad 40 tys. km w różnym środowisku: w mieście, w trasie, a także z pasażerami i bagażem na pokładzie oraz włączoną klimatyzacją. Pomiarów dokonano za pomocą przenośnego urządzenia zainstalowanemu w pojeździe (PEMS).

Ecobest 2017 jest jedną z nagród przyznawanych w konkursie Autobest. W jury znajdowali się przedstawiciele 31 krajów europejskich, którzy z zadowoleniem przyjęli inicjatywę PSA: „Producent samochodów po raz pierwszy podszedł do pomiaru rzeczywistego zużycia paliwa w sposób naukowy. W obecnych czasach dane dotyczące spalania nie są uważane za realne, ale projekt PSA pokazuje determinację francuskiego producenta w dążeniu do bycia fair wobec swoich klientów „.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w połowie lutego 2018 roku.

Galeria

Dodaj komentarz

avatar
1024
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subskrybuj  
Powiadom o