Grupa Renault zanotowała w minionych trzech kwartałach 2017 dobre wyniki sprzedaży na rynku francuskim. Nie rosła wprawdzie tak dynamicznie, jak rynek, ale taki to już los marek znajdujących się w czołówce sprzedaży. Rynkowy udział Grupy Renault we Francji (samochody osobowe + lekkie samochody dostawcze) wyniósł po trzech kwartałach 2017 roku 26,5%, a sprzedaż ogółem wzrosła o 2,9%.

W segmencie aut osobowych Grupa zanotowała najlepsze wyniki od sześciu lat. Sama marka Dacia bije rekordy sprzedaży, trafiła nawet na podium w kanale sprzedaży do klientów indywidualnych! Clio po trzech kwartałach 2017 roku zajmuje nieustająco pierwsze miejsce we Francji. Z kolei na Zoe przypada niemal dwie trzecie (dokładnie 65%) francuskiej sprzedaży aut elektrycznych – to już niemal monopol wink

Samochody osobowe

Grupa Renault zanotowała we Francji po trzech kwartałach 2017 roku wynik 398.598 samochodów osobowych. To o 2,6% więcej, niż rok temu o tej samej porze. W efekcie Grupa ma 25,6% udziału we francuskim rynku (-0,3 punktu procentowego w stosunku do roku 2016). Na markę Renault przypada 309.706 samochodów (+2,0%), a na Dacię 89.252 auta (+4,8%). Szykuje się kolejny rekordowy rok dla rumuńskiej marki należącej do Grupy Renault. Dacia wciąż jest piątą pod względem popularności marką we Francji.

Renault zajmuje oczywiście pierwsze miejsce. Do Clio – już od siedmiu lat – należy pierwsze miejsce pod względem najchętniej kupowanych modeli. Captur jest na pozycji siódmej, Sandero na ósmej, Megane na dziewiątej, a pierwszą dziesiątkę zamyka Scenic.

Najlepiej sprzedające się samochody we Francji

W swoich segmentach liderują Twingo, Clio, Talisman i Espace. Sprzedaż Megane wzrosła w stosunku do końcówki września ubiegłego roku o 23,7%. Sprzedaż Zoe przekroczyła poziom 12.000 sztuk i tym samym wzrosła o 47% w stosunku do wyników z ubiegłego roku.

Lekkie samochody dostawcze

Wyraźny lider rynku lekkich aut użytkowych, Renault, odnotował w tej gamie 4,4% wzrostu sprzedaży. Sprzedaż Grupy w tym zakresie spadła z uwagi na znaczący spadek zainteresowania dostawczymi Daciami (tylko 1.092 auta sprzedane po trzech kwartałach 2017 roku; -10,9%). Za to Renault rośnie – wynik osiągnięty po trzech kwartałach 2017 roku, to 98.850 aut dostawczych i 30,8-procentowy udział we francuskim rynku! W pierwszej piątce tego segmentu aż cztery auta pochodzą od Renault. To Kangoo i użytkowa wersja Clio na dwóch pierwszych miejscach, Master (pozycja czwarta) i Trafic (miejsce piąte). Z kolei Kangoo Z.E. jest niezaprzeczalnym liderem na rynku elektrycznych aut dostawczych z udziałem rynkowym przeszło 50%.

Całkowicie odnowiliśmy naszą gamę samochodów osobowych i to znajduje odbicie w wynikach. Bardzo dobrze wystartowały niedawno wprowadzone do oferty Nowy Koleos oraz pick-up Alaskan. Spodziewamy się dobrych wyników do końca bieżącego roku” – powiedział Philippe Buros, wiceprezes Grupy Renault odpowiedzialny za rynek francuski.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Galeria

2
Dodaj komentarz

avatar
1024
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Pit001pawelhks Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pawelhks
Gość
pawelhks

Czy Espace to ten sam segment co C4GP czy raczej Scenic rywalizuje z Picasso?

Pit001
Gość
Pit001

Raczej Scenic z Picasso, a Espace z 5008- po ilości foteli wnioskuje smile