Kontynuujemy tematykę podsumowywania wyników sprzedaży samochodów francuskich na różnych rynkach. Tym razem bierzemy się z Grupę Renault, która zaliczyła rekordowy kwartał w Wielkiej Brytanii.

Brexit brexitem, ale na Wyspach rynek samochodowy rośnie. Grupa Renault sprzedała w Zjednoczonym Królestwie w pierwszym kwartale 2017 roku 39.498 samochodów. To rekordowy kwartał! Na takie wyniki złożyła się sprzedaż marek Renault i Dacia, przy czym ta druga też rośnie w siłę!

Rekordowy kwartał Grupy Renault w Wielkiej Brytanii był efektem sprzedaży 25.126 samochodów osobowych Renault, 6.144 aut użytkowych tej marki i 8.228 aut marki Dacia. Wynik Renault w segmencie aut osobowych okazał się o 4,9% wyższy, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Takie są przynajmniej dane opublikowane przez Society of Motor Manufacturers and Traders (SMMT).

W efekcie Renault ma 3,1% udziału w brytyjskim rynku samochodów osobowych.

Rozpoczęliśmy ten rok fantastycznie, ale spodziewamy się, że dalsza część roku będzie jeszcze lepsza. Wszak na rynek trafią odświeżony Captur i całkiem nowy Koleos. Będzie to też pierwszy pełny rok sprzedaży Nowego Megane i Nowego Scenic’a. To powinno sprawić, że Renault UK będzie osiągać świetne wyniki przez całą resztę roku” – wyraża nadzieję Paul Flanagan, dyrektor zarządzający Grupy Renault w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Grupa Renault – rekordowy kwartał w Wielkiej Brytanii"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Captur 1.5
Gość

Panie Krzysztofie, niech pan zapyta w Renault czy nie robili aktualizacji oprogramowania 1.5 dCi. Po ostatniej wizycie w serwisie znacząco mniej mi pali i ciszej chodzi. Pisaliście coś o oskarżeniach w sprawie dieselgate, ciekawi mnie czy rzeczywiście nie było jakiejś akcji serwisowej po cichu.

ToJa
Gość

Udział 3,1%. Średnia Europejska dla nich to 7%. Ciekawy jestem jak to się będzie kształtowało w przyszłości niedalekiej. Czy Koleos trafi do UK? Chyba tak, skoro jest wersja australijska. Udział 3,1% na tak wielkim rynku to jeden z powodów, przez które Renault jest tak daleko za VW w statystykach i cały czas walczy z Fordem (który gdyby nie UK….)

wpDiscuz