Po informacjach dotyczących Peugeota i Citroëna czas na francuskie dane sprzedażowe Grupy Renault. Grupa Renault we Francji po pierwszym półroczu 2017 roku może się cieszyć ze wzrostu o 1,8% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. To oznacza, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku koncern sprzedał nad Sekwaną 368.000 samochodów.

Warto podkreślić, że w segmencie samochodów osobowych było to najlepsze pierwsze półrocze marki Renault we Francji od sześciu lat.

SAMOCHODY OSOBOWE

Na koniec czerwca Grupa Renault zanotowała we Francji przeszło 295.000 nowych rejestracji swoich aut. To najwyższa sprzedaż od sześciu lat. Dacia również zanotowała swój historyczny rekord. Na rumuńską markę wchodzącą w skład Grupy Renault przypadło 64.300 rejestracji, co oznacza wzrost o 3,9%. Dacia jest piątym graczem na francuskim rynku, a biorąc pod uwagę sprzedaż do klientów indywidualnych od dawna zajmuje miejsce czwarte, bezpośrednio po rodzimych markach.

Marka Renault odnotowała 230.700 rejestracji. Z tego 64.400 aut przypadło na francuski bestseller – Renault Clio. To miejskie auto zajmuje pozycje lidera od siedmiu lat. W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się aut nad Sekwaną jest jeszcze cztery modele Grupy Renault: Captur (pozycja 6.), Sandero (8.), Megane (9.) i Scenic (10.).

Twingo, Clio, Talisman i Espace są najlepiej sprzedającymi się modelami w swoich segmentach. Megane odnotowało wzrost sprzedaży o ponad 30% w porównaniu z pierwszym półroczem 2016 roku.

Zoe pozostaje liderem na rynku pojazdów elektrycznych. Do tego modelu należy niemal 70% sprzedaży osobowych aut elektrycznych we Francji. Zoe miało na koniec czerwca ponad 9,2 tys. rejestracji, co oznacza wzrost o ponad 40% w ciągu roku.

LEKKIE POJAZDY UŻYTKOWE

Renault umacnia się na pozycji lidera tego segmentu. W pierwszej piątce najchętniej kupowanych samochodów w tej grupie aut znajdują się cztery modele tej marki! Na dwóch pierwszych miejscach są odpowiednio Kangoo i Clio Van, a piątkę zamykają Master i Trafic. Z kolei na rynku dostawczych aut elektrycznych niekwestionowanym liderem jest Kangoo Z.E.

Druga połowa roku rysuje się przed Grupą Renault w różowych barwach. Na rynek trafiają właśnie odświeżony Captur i Nowy Koleos, co na pewno ożywi sprzedaż w segmencie SUV-ów. Oznacza to też chwilowy koniec odświeżania gamy. We wrześniu do sprzedaży trafi pick-up Alaskan, którego sprzedaż zaliczana będzie do segmentu lekkich aut użytkowych.

W czerwcu sprzedaż w pełni odnowionego asortymentu samochodów osobowych Renault i zamówień wzrósł o 25%. Rozwijamy prawdziwy pęd na drugą połowę roku. Zbudowaliśmy bardzo mocną ofertę produktową i mobilizujemy naszą sieć sprzedaży do wzmożonych wysiłków, aby to w pełni wykorzystać” – powiedział Philippe Buros, starszy wiceprezes Grupy Renault odpowiedzialny za rynek francuski.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz