Od blisko pół wieku Irmscher oferuje indywidualne modyfikacje i akcesoria dla wszystkich pojazdów marek Opel i Peugeot. Teraz zresztą, w świetle przejęcia Opla i Vauxhalla przez Grupę PSA, nabiera to nowego wyrazu. O przejęciu jednakże teraz pisać nie będziemy, za to o nowej propozycji firmy Irmscher – jak najbardziej.

Kiedyś, u początków mojej kariery zawodowej, pracowałem z człowiekiem, który miał Irmschera Corsę. To było auto oparte jeszcze o Corsę A. Oj, jak miałem ochotę kupić od niego ten samochód!!! Niestety, środków brakowało. Dziś mógłbym mówić, że związki z PSA nawiązałem bardzo wcześnie ;-) Ale Irmscher, to nie tylko Opel (choć chyba z nim się go przede wszystkim kojarzy), ale też Peugeot. Również Nowy Peugeot 3008.

Czy można poprawić tak wspaniały projekt, jakim jest kompaktowy SUV Peugeota? Irmscher doszedł do wniosku, że tak. Przedstawiciele firmy twierdzą wprawdzie, że choć „stylistycznie bardzo atrakcyjny Peugeot 3008 zdobył już wiele serc całej Europie z jego konstrukcją i technologiami”, to i tak warto się nad nim pochylić. Zawsze znajdą się bowiem klienci chcący mieć auto zindywidualizowane bardziej, niż pozwala na to oferta fabryczna.

I tu jest pole do popisu dla firmy Irmscher. Inżynierowie tego znanego tunera pochylili się nad konstrukcją Nowego 3008 bardzo dokładnie i doszli do wniosku, że coś tu się da jeszcze zrobić. Dodano na przykład dodatkowe elementy z polerowanej nierdzewnej stali przy progach. Samochód został też obniżony, ale tuner nie podał szczegółów, o ile.

Nowy Peugeot 3008 przygotowany przez Irmschera otrzymał też specjalne 20-calowe felgi ze stopów lekkich o wzorze Heli Star.

Zadbano także o zwiększenie wydajności seryjnych silników. Irmscher proponuje wzrost mocy do 30 KM zarówno w jednostkach benzynowych, jak i w wysokoprężnych.

Póki co nie znamy cen. Tuner udostępnił też tylko jedno zdjęcie Nowego Peugeota 3008.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Irmscher

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz