Od 13. do 16. lipca w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się IX Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Citroënów. Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Citroën Oldtimer Club Polska, które przy wsparciu Citroën Polska promuje tradycje i osiągnięcia tej wyjątkowej francuskiej marki.

Od przeszło 9 lat organizatorem cyklu spotkań posiadaczy i sympatyków zabytkowych Citroënów jest Stowarzyszenie Citroën Oldtimer Club Polska, którego podstawowym celem działania jest zrzeszanie wielbicieli zabytkowych pojazdów marki Citroën i propagowanie wiedzy o jej historii.

W tym roku okazja obejrzenia z bliska historycznych modeli Citroëna BL, DS, 2CV, a także młodszych CX-y czy GS nadarzy się w najbliższą sobotę od godziny 11:00 do 15:00 w Kaliszu na Placu Świętego Józefa 5 (parking Starostwa Powiatowego), gdzie zatrzymają się zlotowe pojazdy.

Samochody widoczne będą w najbliższych dniach w rejonie Ostrowa Wielkopolskiego, ale bogaty program przewiduje także przejazd kawalkady historycznych pojazdów Citroena do Antonina, Opatówka i Kalisza.

Przypomnijmy, że Citroën Oldtimer klub Polska liczy 47 członków – posiadaczy samochodów, którzy aktywnie uczestniczą w życiu Klubu i od 9 lat rokrocznie spotykają się w czasie zlotów. Poprzednimi laty gościli w Stargardzie Szczecińskim, Żywcu, Gdańsku, Olsztynie, Koszalinie, Maciejewie, Złotnikach Lubańskich i Mielniku.

Więcej o zlocie i klubie na stronie: http://citroen-oldtimer-club.pl/

 

Marka Citroën

Citroën jest od 1919 roku producentem samochodów, wyróżniającym się kreatywnością i śmiałą wizją. Samochody marki charakteryzuje unikatowy styl, zastosowanie najnowszych technologii i komfort jazdy. Citroën tworzy samochody wsłuchując się w potrzeby użytkowników („people minded”), dzięki czemu oferuje samochody stanowiące odpowiedź na wymagania kolejnych epok. Marka dba również o relacje ze swoimi klientami, zwłaszcza dzięki stronie internetowej z opiniami klientów CITROËN ADVISOR, czy ofercie wynajmu samochodów (Citroën Rent&Smile, Earn&Drive, itd.).

Dziś Citroën należy do czołowych producentów samochodów na świecie. Citroën to 10 tysięcy punktów sprzedaży i obsługi posprzedażnej w niemal 80 krajach i ponad 1,1 miliona samochodów sprzedanych w 2016 roku.

Citroën zdobył 8 tytułów mistrza świata WRC konstruktorów oraz po raz trzeci tytuł mistrza świata konstruktorów WTCC FIA w 2016 roku..

 

 

źródło: Citroën Polska

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz