Peugeot wycofał Carlosa Sainza z rajdu Dakar 2017. Przyczyną był poważny wypadek, który uszkodził model 3008 DKR. Pierwszą pozycję po 4 etapie zajmuje Cyril Despres, również z teamu Peugeota.

4 etap biegnący z San Salvador de Jujuy w Argentynie do Tupizy w Boliwii o długości 521 km przyniósł zawodnikom trudności nawigacyjne oraz teren biegnący przez wydmy. Niestety okazał się pechowy dla jednej z załóg Peugeota. Samochód ekipy Carlos Sainz/Lucas Cruz rolował 8 km przed metą. Zawodnicy mieli trudności z uruchomieniem 3008 DKR i konieczne było pchanie pojazdu. Uszkodzenia były zbyt poważne, aby je naprawić w wyznaczonym terminie. Peugeot został zmuszony do wycofania Sainza z rajdu. Sam zawodnik też ucierpiał podczas wypadku, po zdarzeniu skarżył się na bóle pleców.

„Oczywiście jestem bardzo rozczarowany tym, że odpadliśmy. Mieliśmy dobre tempo od samego początku rajdu za kierownicą Peugeota 3008 DKR, który stanowi wielki postęp w porównaniu do pojazdu z ubiegłego roku. Żałuję, że nie możemy dalej wykorzystać jego potencjału.” – powiedział Sainz po 4 etapie.

Peugeot 3008 DKR z numerem 304 niestety został zmuszony do przejścia na  wcześniejszą emeryturę. Prowadzenie objął Cyril Despres w pojeździe z numerem 307.

Klasyfikacja po 4 odcinku z San Salvador de Jujuy w Argentynie do Tupizy w Boliwii:

  1. DESPRES Cyril (FR) / David CASTERA (FR), PEUGEOT 3008DKR, 4h22m55s
  2. HIRVONEN Mikko (FIN) / PERIN Michel (FR), MINI, +10m51s
  3. ROMA Nani (SP) / HARO BRAVO Alex (SP), TOYOTA, +12min51s
  4. PETERHANSEL Stéphane (FR) / COTTRET J-P. (FR), PEUGEOT 3008DKR, +15m15s
  5. LOEB Sébastien (FR) / ELENA Daniel (MON), PEUGEOT 3008DKR, +22m13s

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz