Renault Sport Formula One Team wita firmę le coq sportif w gronie dostawców dla zespołu.

Le coq sportif będzie dostarczała od przyszłego roku przez trzy lata wszystkie ubrania dla członków zespołu.

W przyszłym sezonie Formuły 1 nazwa i logo le coq sportif znajdą się na nadwoziu samochodu wyścigowego R.S.18.

Cyril Abiteboul, dyrektor generalny Renault Sport Racing:

„Bardzo się cieszę, że firma le coq sportif dołącza do Formuły 1 i Renault Sport Formula One Team. To przejaw zainteresowania zespołem i dowód atrakcyjności naszej dyscypliny dla marki związanej z prestiżowymi zespołami i znanymi zawodnikami piłki nożnej, kolarstwa, tenisa i rugby. Kierowcy i członkowie zespołu Renault Sport Formula One Team skorzystają z know-how tej kultowej marki sportowej o ugruntowanej pozycji w dziedzinie odzieży. W tej chwili opracowujemy pełen asortyment ubrań w barwach zespołu. Pracujemy także nad projektami, które pozwolą na połączenie naszych dziedzin”.

Marc-Henri Beausire, prezes i dyrektor generalny le coq sportif:

„Jesteśmy dumni z nawiązania współpracy z Renault Sport Formula One Team. Dołączamy do zespołu i projektu z dużymi ambicjami, które z pewnością przyczynią się do naszego dalszego rozwoju. Obie marki są cenione za know-how i wysoką jakość produktów. Są innowacyjne i zaangażowane w sport francuski i międzynarodowy. Dziś nasze marki łączą się przy wspólnym projekcie. Z wielką dumą będziemy towarzyszyć zespołowi oddając do jego dyspozycji nasze know-how w dziedzinie specjalistycznej odzieży sportowej Życzymy zespołowi Renault Sport Formula One Team spektakularnych sukcesów”.

 

LE COQ SPORTIF: MARKA SPORTU FRANCUSKIEGO

Firma le coq sportif powstała 130 lat temu, w 1882 roku w Romilly-sur-Seine, koło miasta Troyes. Od początku istnienia firma dostarczała wysokiej jakości odzież sportową dla drużyn i sportowców. Obecnie 90% surowców tekstylnych wykorzystywanych przez markę pochodzi z przemysłu francuskiego. W Troyes ubrania są tkane na maszynach dziewiarskich i barwione, by zapewnić klientom produkty najwyższej jakości. W 2010 roku firma ponownie otworzyła w Romilly-sur-Seine zakład produkcji odzieżowej. Wyznacza on trendy dla wszystkich produktów marki. Wyroby są projektowane i opracowywane zgodnie z tradycjami rzemiosła z tego regionu. Godzą ze sobą precyzję wykonania, kunszt i nowoczesność. Le coq sportif proponuje eleganckie i innowacyjne kolekcje odzieży, zwracające uwagę wysoką jakością materiałów, dopracowanym krojem i kolorami.

Firma Renault Trucks usprawnia swój system Optitrack

Pięć zwycięstw Bernarda Hinaulta w Tour de France, wygrana Yannicka Noaha w finale Roland Garros w 1983 roku, czy zdobycie mistrzowskiego tytułu przez drużynę Argentyny prowadzoną przez Diego Maradonę w Mistrzostwach Świata 1986 roku, które nastąpiło po sukcesie Włochów w turnieju 1982 roku, to tylko niektóre z wielkich wydarzeń, jakie na trwale ugruntowały pozycję marki w sporcie.

Firma le coq sportif jest dostawcą odzieży dla sportowców różnych dyscyplin. Francuska marka dostarcza zaawansowane technologicznie stroje liderom wyścigu Tour de France, a od 2014 roku francuskiemu tenisiście Richardowi Gasquetowi. W 2015 roku powróciła również na boiska piłkarskie z drużyną AS Saint-Etienne we Francji oraz ACF Fiorentina we Włoszech. W 2016 roku marka zapowiedziała swój powrót do rozgrywek rugby z zespołem Racing 92. W tej dyscyplinie odnosiła znaczące sukcesy. W 2017 roku podpisała kontrakty z dziesięcioma graczami z grupy TOP 14. Rok 2018 będzie bardzo znaczący dla marki, która zostanie partnerem Renault Sport Formula One Team.

Dziś le coq sportif posiada cztery filie: we Francji, w Hiszpanii i Portugalii, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Marka jest obecna w ponad 70 krajach i ma 82 sklepy firmowe, w tym 20 we Francji.

lecoqsportif.com

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Dodaj komentarz

avatar
1024
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subskrybuj  
Powiadom o