Marilyn Monroe – tego nazwiska chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Kobieta – legenda. Teraz owa legenda łączy się z inną. Z legendarnym samochodem. A spotkają się już za dwa tygodnie w DS World Paris. 8. czerwca 2017 roku zostanie otwarta bezprecedensowa wystawa, którą będzie można oglądać aż do 6. stycznia 2018 roku.

Odwiedzając DS World Paris w tym okresie będziecie mogli obejrzeć kolekcję 59 fotografii wykonanych przez Berta Sterna, słynnego fotografika. Zdjęcia wykonano podczas ostatniej sesji fotograficznej Marilyn Monroe na miesiąc przed tajemniczą, a na pewno niespodziewaną śmiercią aktorki.

Julien Faux, dyrektor DS World Paris, mówi: „Wystawa poświęcona Marilyn w DS World Paris pozwala nam podtrzymać mit tej wyjątkowej kobiety, która zdecydowanie wyprzedziła swoje czasy. Jest to też świetna okazja do zaprezentowania naszych samochodów, które stylem, wyrafinowaniem i technologią stanowią ducha awangardy naszych czasów. Samochody, które uosabiają doskonałość i innowacje zapoczątkowane przez legendarne DS19”.

To już kolejna fotograficzna wystawa w DS World Paris. O zdecydowanej większości z nich pisaliśmy już na łamach Francuskie.pl. 59 zdjęć, które będzie można oglądać już za dwa tygodnie, podkreślają szczególny związek Marilyn Monroe z fotografami.

Ikona kulturowa i symbol seksu ówczesnych czasów… Marilyn niewątpliwie była wzorcem kobiety nowoczesnej i zaangażowanej. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że wniosła do świata nie tylko urodę, ale też zmieniła losy kobiet w wielu krajach i środowiskach. Pozwoliła kobietom na wyzwolenie. To podobnie, jak Citroën – modelem DS szokował, choć oczywiście w innym względzie. Niósł powiew niesamowitej świeżości, nowości, zaawansowania technologicznego. Zmienił świat motoryzacji.

Zaprezentowany w roku 1955, na siedem lat przed śmiercią Marilyn Monroe, DS19 po dziś dzień jest ikoną stylu i motoryzacyjnym przełomem. To symbol francuskiej motoryzacji drugiej połowy XX wieku. Dziś jest inspiracją dla marki DS Automobiles, która nazwę wzięła właśnie od tego legendarnego modelu sprzed przeszło sześciu dekad.

Połączenie, o którym piszemy, czyli ostatnia sesja fotograficzna Marilyn Monroe prezentowana w DS World Paris jest wydarzeniem godnym uwagi. Jeśli zamierzacie odwiedzić w tym roku Paryż, koniecznie zajrzyjcie na 33 rue François 1er. To bliziutko Pól Elizejskich – nie trzeba specjalnie nadkładać drogi, a przeżycia artystyczne – gwarantowane!

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: DS

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz