NOMAD kojarzy nam się z człowiekiem wędrującym, prowadzącym koczowniczy tryb życia. Wprawdzie to raczej nomada, a nie nomad, ale kto by się tam szczegółów czepiał ;-) Nas jednak interesuje szwajcarski NOMAD, a to z tego powodu, że zakupił właśnie 88 sztuk miejskich crossoverów – Renault Captur.

NOMAD, to Neuchâtel Organise le Maintien A Domicile, organizacja zapewniająca opiekę i wsparcie dla osób z kantonu Neuchâtel w Szwajcarii. Kanton ów graniczy z Francją i jest francuskojęzyczny, a posługuje się nim przeszło 85% mieszkańców.

I właśnie ta organizacja dokonywała ostatnio wymiany samochodów. Przetarg okazał się zwycięski dla Renault, który zaoferował Captura w wersji Intens z Pakietem Miejskim Plus napędzanego silnikiem dCi 90. Przekazanie samochodów odbyło się w dniach 25-27 kwietnia 2017 w centrum logistycznym poczty w Boudry. Informacja o tym dotarła do nas jednak dopiero przed kilkoma dniami.

NOMAD jest naprawdę potrzebny. W ubiegłym roku 602 pracowników organizacji spędziło łącznie 317.719 godzin u 5.706 podopiecznych. A że są to ludzie, którzy mieszkają w różnych miejscach kantonu, trzeba do nich dojechać. Teraz mobilność pracownikom NOMAD zapewniają Captury.

Najważniejsze kryteria wyboru, jakimi kierowała się komisja przetargowa, to spalanie, poziom emisji zanieczyszczeń, stosunek ceny do jakości i niskie koszty eksploatacji. Ale brano też pod uwagę takie kwestie, jak kompaktowe rozmiary, zwrotność, łatwość wsiadania i wysiadania, przestronność, czy komfort jazdy. „Oprócz faktów i liczb, ważne było również to, żeby nasi pracownicy jeździli samochodami, które lubią i które łatwo im obsłużyć. Po przetestowaniu trzech modeli, które trafiły do finału, zdecydowaliśmy się wybrać Renault Captura” – mówi Gabriel Wepf odpowiedzialny za flotę pojazdów wykorzystywanych przez NOMAD.

Renault Captur dCi 90 Intens przekonał pracowników NOMAD wieloma swoimi cechami. Usługi oferowane przez Renault przekonały NOMAD, że organizacja jest otoczona dobrą opieką od zakupu pojazdu, przez obsługę finansową, aż po obsługę klienta. Pojazdy będą wykorzystywane przez ponad 4 lata i szacujemy, że łącznie pokonają w tym czasie ponad 3.350.000 km. Użytkownicy Capturów będą mogli w tym czasie liczyć na indywidualne podejście w kwestiach serwisowych i utrzymania pojazdów w całej sieci partnerów Renault” – twierdzi Romuald Ansart, Key Account Manager w dziale sprzedaży flotowej Renault Suisse SA.

Pracownicy NOMAD będą korzystać z nowych Capturów zarówno zawodowo i prywatnie. To przede wszystkim ich własne pojazdy. Tym bardziej jestem przekonany, że komfort jazdy, właściwości jezdne i konstrukcja wraz ze wszystkimi praktycznymi aspektami odegrały decydującą rolę w wyborze” – uważa Gabriel Wepf.

Samochody odebrane przez NOMAD mają bogate wyposażenie, w tym 17-calowe aluminiowe felgi, automatyczną klimatyzację, kartę Hands Free, system MediaNAV Evolution oraz Pakiet Miejski Plus z czujnikami parkowania z tyłu wzbogaconymi o kamerę cofania, oraz składane lusterka boczne.

Renault Captur kosztuje w Szwajcarii od 17.900 CHF (za wersję Life z silnikiem TCe 90).

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Renault

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz