Prace rozwojowe prowadzone przez inżynierów PEUGEOT SPORT trwały wiele miesięcy na torach w kilku krajach Europy. W ich efekcie stawka 17 wyścigowych PEUGEOT 308 Racing Cup zadebiutuje podczas Coupes de Pâques de Nogaro – tradycyjnego, wielkanocnego wyścigu na torze Paul Armagnac (Oksytania), który odbędzie się w dniach od 15 od 17 kwietnia.

PEUGEOT 308 Racing Cup, markowy puchar wyścigowy, organizowany będzie pod egidą działu PEUGEOT SPORT. Zawody rozegrane zostaną w ramach Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Francji (Championnat de France des Circuits FFSA). Seria ta stanowi ogniwo pośrednie pomiędzy serią Rencontres PEUGEOT SPORT a licznymi obecnie cyklami mistrzostw w wyścigach samochodów turystycznych, takimi jak TCR, VLN i 24h Series. Do startu w tych seriach będą dopuszczone pucharowe PEUGEOT 308 Racing Cup.

Nowy samochód i nowa stawka zawodników! Wśród 17 kierowców wybranych do udziału w pierwszej rundzie sezonu są zarówno zawodnicy znani z udziału w różnych formułach promocyjnych PEUGEOT SPORT, jak i nowe twarze. W tym także obcokrajowcy, których do nowego pucharu przyciągnął poziom osiągów oraz przyjemność prowadzenia PEUGEOT 308 Racing Cup.

Na zakończenie sezonu zwycięzca serii PEUGEOT 308 Racing Cup zostanie nagrodzony nowym samochodem PEUGEOT 308 Racing Cup, wyposażonym w „kitPerfo 2018”. Ponadto, zdobywca pucharu otrzyma status oficjalnego kierowcy PEUGEOT SPORT na sezon 2018, co umożliwi mu rozwój dalszej kariery w międzynarodowych imprezach.

POWIEDZIELI:

Bruno FAMIN, Dyrektor PEUGEOT SPORT

Na zaledwie tydzień przed otwarciem naszej nowej serii pucharowej we Francji, PEUGEOT 308 Racing Cup pokazał się jako samochód szybki, niezawodny i wszechstronny. Potwierdził to miniony weekend, kiedy startujący nim kierowcy zajęli szereg miejsc na podium w wyścigach, które odbyły się w kilku krajach. Były to sukcesy w kilku najbardziej prestiżowych zawodach, do jakich samochody te są dopuszczone. Z wielką satysfakcją odnotowujemy podwójne zwycięstwo PEUGEOT 308 w barwach Team Altran Peugeot, w 12-godzinnym wyścigu na Red Bull Ring, należącym do 24h Series. Innym przykładem jest drugie miejsce Team Autohaus Nett Motorsport, zajęte w drugiej rundzie serii wyścigowej VLN. Dlatego z niecierpliwością czekamy na chwilę, gdy ujrzymy cały peleton 308 Racing Cup na torze, w formacie nowych Wyścigowych Mistrzostw Francji, organizowanych przez SRO i bardzo przez nas popieranych”.

Laurent GUYOT, Szef działu sportu wyścigowego dla klientów w PEUGEOT SPORT

Seria 308 Racing Cup zapowiada się jako mistrzostwa o bardzo otwartym charakterze. Obok weteranów, których znamy z udziału w RCZ Racing Cup, na starcie staną liczący się kierowcy z innych krajów oraz zawodnicy młodzi, uosabiający nowe nadzieje sportu samochodowego. Fakt, że w Nogaro zobaczymy aż 17 samochodów, już sam w sobie uznać należy za duży sukces nowej serii. Na pewno moglibyśmy zapewnić udział jeszcze kilku aut więcej, ale zdecydowanie zależało nam na tym, by stawiać na jakość i poziom przygotowania samochodów, które wezmą udział w wyścigu. Niemniej, wkrótce zamierzamy przekroczyć liczbę dwudziestu uczestników. Sezon składać się będzie z sześciu rund. Pięć z nich odbędzie się w ramach Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Francji. Szóstą jest zaplanowany na koniec lipca wyścig długodystansowy Total 24 Heures de Spa-Francorchamps w Belgii – niewątpliwie najbardziej prestiżowe i oczekiwane spotkanie w całym sezonie”.

 

 

źródło: Peugeot Polska

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz