Z okazji 70-lecia Citroena Type H powstanie nowoczesna wersja francuskiej legendy. Pojazd pojawi się jako modyfikacja modelu Jumper. Wkrótce ruszą zamówienia, a cena nowego Type H będzie rozpoczynała się od 42.900 euro.

W tym roku Citroen Type H świętuje 70. urodziny. Z tej okazji Fabrizio Caselani oraz David Obendorfer z włoskiej firmy FC Caselani Automobil, postanowili przywrócić pojazd do życia. Zaprojektowali nowoczesną wersję najsłynniejszego francuskiego dostawczaka jako body kit, który można zamontować do Citroena Jumpera. Dotyczy to różnych roczników począwszy od 2006.

Wygląd zewnętrzny, ma wszystkie atrybuty oryginalnego pojazdu, ale w modniejszej formie. Nie zabrakło oczywiście nadwozia z falistej blachy, okrągłych reflektorów oraz nowej wersji charakterystycznego grilla.

Początkowo zaplanowano tylko 70. egzemplarzy nowego Type H, ale być może firma zdecyduje się na więcej, jeśli będzie duże zainteresowanie klientów. Model będzie dostępny w dwóch wersjach mocy 130 oraz 160 KM. Firma rozpocznie przyjmowanie zamówień już 15 maja. Cena pojazdu będzie rozpoczynała się od 42.900 euro.

FC Caselani Automobil nie poprzestanie tylko na jednej wersji pojazdu. Będzie można zamówić furgonetkę, food truck czy też kamper. Za minibusa trzeba będzie zapłacić 48.600 euro. Z kolei od 2019 roku w sprzedaży będzie dostępny zestaw do samodzielnego montażu.

Belmondo wśród aut dostawczych był montowany do 1981 roku i w tym długim okresie produkcji, powstało 473.289 egzemplarzy pojazdu. Z pomocą nowoczesnego Type H ta liczba ma szansę jeszcze się powiększyć.

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Powiadom o