Kto policzy wszystki nagrody, jakie zdobył nowy Citroën C3? Ja nie podejmuje się tego zrobić, ale za to chętnie poinformuję Was o następnej. Wszak tego typu wiadomości zawsze nas bardzo cieszą. A C3 nie tylko zdobywa nagrody, ale też świetnie się sprzedaje i co ciekawe, w Polsce większość tych aut zamawianych jest w najwyższej wersji wyposażeniowej. Teraz doszedł kolejny argument za tym, by wybrać się do salonu, bo Citroën C3 zdobył Red Dot Award: Product Design 2017.

A musicie wiedzieć, że to ważne wyróżnienie o międzynarodowej renomie. Jest przyznawane od przełomowego dla Citroëna roku 1955, gdy miała miejsce prezentacja Citroëna DS na Salonie Samochodowym w Paryżu. Dlatego Red Dot Award to jedna z najbardziej uznanych nagród w zakresie designu. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 3. lipca 2017 roku w Aalto-Theater w Essen (Niemcy).

Międzynarodowe jury złożone z czterdziestu ekspertów związanych z projektowaniem oceniało w tym roku projekty designerskie z 54 krajów. System przyznawania punktów uwzględnia takie kryteria, jak stopień innowacyjności, funkcjonalność, jakość, ale też kwestie ekologiczne. Jak widać, jurorzy Red Dot Award oceniają produkty bardzo kompleksowo.

Jak się okazało, Nowy Citroën C3 przekonał do siebie jurorów nie tylko odważnym, niezwykłym designem. Nie da się ukryć, że zaokrąglone kształty oraz okładziny Airbump® robią duże wrażenie, ale to za mało, by wygrać tak prestiżowy konkurs.

Dużą zaletą Nowego Citroëna C3 są też możliwości personalizacji. Dzięki dziewięciu kolorom nadwozia i trzem kolorom dachu możliwe jest uzyskanie aż 36 kombinacji kolorystycznych karoserii.

Rozwiązanie nazwane Citroën Advanced Comfort® zapewnia dobre samopoczucie na pokładzie samochodu. I to pod każdym względem, bo to bardzo kompleksowa filozofia. Wygodne fotele i opcjonalny szklany dach zapewniają wygodną podróż w doświetlonym wnętrzu. Siedmiocalowy dotykowy ekran pozwala na kontrolę większości elementów wyposażenia samochodu.

Jurorzy Red Dot Award docenili także innowacje technologiczne, w tym kamerę ConnectedCAM™. To ciekawe rozwiązanie pozwalające na zatrzymanie na pamiątkę ulotnych chwil, a nawet na dzielenie się nimi ze znajomymi na portalach społecznościowych.

Wydajne, ale i oszczędne silniki, zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne, pozwalają nie zanieczyszczać środowiska, co ostatecznie przekonało jurorów Red Dot Award do nagrodzenia Citroëna C3.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz