Niedawno pisaliśmy o tym, że nagrodę MAAF w kategorii Wszechstronny Samochód Miejski zdobył Renault Zoe. W pełni elektryczne auto doceniono za osiągnięcia w zakresie zwiększania zasięgu możliwego do przejechania na jednym ładowaniu akumulatorów. Ale kolejną nagrodę do blisko już 30 wyróżnień dorzucił też Nowy Peugeot 3008.

Jak łatwo się domyślić, Nowy Peugeot 3008, który tak bardzo mi się spodobał, został doceniony przez jurorów MAAF w kategorii Najlepszy SUV. Nagrodzona wersja, to model z silnikiem 1.2 PureTech 130 Stop&Start ze skrzynią automatyczną.

Nagrodę z rąk przewodniczącego jury MAAF, Yannicka Picarda, odebrał Vincent Heride, odpowiedzialny w Peugeocie za projekty 3008 i 5008. Nagrodę wręczono 8. czerwca 2017 roku w Paryżu podczas 13. gali Prix Auto Environnement MAAF.

Nagrody te przyznaje się za szczególne osiągnięcia w motoryzacji – samochody i innowacje technologiczne – o charakterze proekologicznym. To wyróżnienie ma też istotny charakter dla klientów kupujących nagrodzone samochody. Dlaczego? Można liczyć na 100 euro zniżki przy pierwszym ubezpieczeniu samochodu. Wymierna korzyść dla użytkowników i prestiż dla producentów.

Nowy Peugeot 3008 zdobył już blisko trzydzieści różnych nagród w wielu krajach. Największym wyróżnieniem dla Peugeota jest jednak fala zamówień na ten model ze strony klientów. To zwykli ludzie swoimi portfelami głosują na ten samochód. A to jest naprawdę istotna kwestia, bo jurorów są dziesiątki tysięcy!

W Polsce Nowy Peugeot 3008 jest dostępny od 89.900 zł. Niestety w naszym kraju na jakiekolwiek premie, zniżki, czy rabaty za zakup aut ekologicznych liczyć nie możemy :-(

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Peugeot

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz