Nie jestem w stanie sam zliczyć, ile najróżniejszych nagród uzbierał już Nowy Peugeot 3008. Wiem za to, że właśnie otrzymał kolejną! Association Française de la Presse Automobile (AFPA) czyli Stowarzyszenie Francuskiej Prasy Motoryzacyjnej uznało tego SUV-a Samochodem Roku 2017!

Peugeot twierdzi, że Nowa 3008-ka uzbierała już ćwierć setki nagród i wyróżnień. Nagroda przyznana przez AFPA jest właśnie tą domykającą ćwiartkę, dwudziestą piątą. I w Peugeocie bardzo się cieszą ze wszystkich tych wyróżnień, acz tak naprawdę chyba najbardziej zadowoleni są z tytułu Car of the Year.

Prawdziwym powodem do zadowolenia dla Peugeota jest jednak reakcja klientów. Sprzedaż SUV-a 3008 przerosła najśmielsze oczekiwania, a fabryka nie wyrabia z realizacją zamówień. Z tego powodu Peugeot zwiększa zatrudnienie w Sochaux, planowana jest też znacząca modernizacja tej fabryki w celu zwiększenia jej zdolności produkcyjnych do poziomu 400.000 samochodów (różnych) rocznie.

Dodajmy, że Peugeot przyjął już w całej Europie ponad 160.000 zamówień na mniejszego z wprowadzonych na rynek w ostatnich miesiącach SUV-ów. Nowy Peugeot 3008 sprzedaje się świetnie i czas oczekiwania na niektóre wersje, zwłaszcza te najbogatsze, wynosi do pół roku! Nawet w Polsce niemal nikt nie zamawia bazowych odmian. Z tego, co się orientuję, jak na razie nad Wisłą znalazło się tylko… dwóch takich klientów, którzy nie zdecydowali się nawet na dopłatę za lakier! Wszyscy pozostali zamawiają wersje bogatsze. Znacząca grupa klientów decyduje się na odmiany Allure i GT, najlepiej wyposażone, z najmocniejszymi silnikami, z automatycznymi skrzyniami biegów i w związku z tym najdroższe. Wielu tych klientów domawia jeszcze dodatkowe opcje wyposażenia.

Association Française de la Presse Automobile (AFPA) powstało w 1957 roku. Aktualnie skupia blisko 150 dziennikarzy motoryzacyjnych, ale też dyrektorów i przedstawicieli działów PR działających w branży motoryzacyjnej. Łączna liczba członków AFPA, to około 450 osób, którzy co roku przyznają swój tytuł Samochodu Roku.

Tę najnowszą nagrodę przyznaną przez Stowarzyszenie Francuskiej Prasy Motoryzacyjnej (AFPA) odebrał 23. maja Jean-Philippe Imparato, dyrektor zarządzający marki Peugeot. To już piąte trofeum przyznane przez to gremium samochodowi sygnowanemu kroczącym lwem. Wcześniej nagrodę AFPA zdobyły Peugeoty 307, 206, 406 oraz 208. Zacne grono.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Peugeot

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz