W tym roku motywem przewodnim stoiska PEUGEOT w Poznaniu jest ofensywa SUV-ów. Na stoisku o powierzchni 380 m². zwiedzający będą mogli zobaczyć:
– polską premierę nowego SUV-a PEUGEOT 5008,
– pozostałą ofertę SUV-ów obejmującą
   > nowego SUV-a PEUGEOT 3008 – laureata prestiżowej nagrody Car of the Year 2017;
> SUV-a PEUGEOT 2008.

Oprócz kompletnej gamy SUV-ów marka PEUGEOT pokaże w Poznaniu również swoje kultowe modele sportowe 208 GTi oraz 308 GTi. Prezentację uzupełni 508 GT.

Atrakcją stoiska będą również alternatywne środki lokomocji: PEUGEOT eF01 e-Bike – składany rower ze wspomaganiem elektrycznym oraz PEUGEOT MICRO e-Kick – hulajnoga ze wspomaganiem elektrycznym.

Kolejną atrakcją będzie możliwość poznania świata nowych SUV-ów w rzeczywistości wirtualnej. Służyć temu będzie specjalna interaktywna strefa.

Zwiedzający będą mogli odczuć zalety nowych technologii: nawigacji 3D online oraz licznych systemów wspomagających prowadzenie za pomocą gogli rzeczywistości wirtualnej Samsung Gear VR.

Do przetestowania będą: Advanced Grip Control, system automatycznego hamowania awaryjnego (Active Safety Brake), system aktywnego monitorowania pasa ruchu (Active Lane Departure Warning), system aktywnego monitorowania martwego pola (Active Blind Spot Monitoring System) oraz adaptacyjny tempomat z funkcją STOP (Adaptive Cruise Control with Stop function).

 

Ofensywa SUV-ów: Nowy SUV PEUGEOT 5008, NOWY SUV PEUGEOT 3008 oraz SUV PEUGEOT 2008

Podstawą obecnej ekspansji marki PEUGEOT jest pełna oferta SUV-ów:

– Nowy SUV PEUGEOT 5008, którego światowa premiera miała miejsce na salonie genewskim. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary, przestronne wnętrze i inteligentnie pomyślaną funkcjonalność, model jest niespotykaną ofertą w segmencie dużych 7-miejscowych SUV-ów klasy C,

– Nowy SUV PEUGEOT 3008 odniósł niezwykły sukces handlowy w Europie i na rynkach pozaeuropejskich, a także zyskał uznanie międzynarodowych specjalistów w branży, o  czym świadczy dwadzieścia różnych nagród zdobytych do tej pory na całym świecie, a także ta najcenniejsza – prestiżowy tytuł Car of the Year 2017,

– PEUGEOT 2008 to model, który osiągnął najwyższy wzrost sprzedaży wśród samochodów osobowych marki na całym świecie w 2016 r. – 10%. Jego sprzedaż rośnie nieprzerwanie od czterech lat, a spektakularne wyniki odnotowano zwłaszcza w Europie, Brazylii i Japonii.

 

Nowy SUV PEUGEOT 5008

Na tegorocznych targach Motor Show w Poznaniu PEUGEOT po raz pierwszy zaprezentuje polskiej widowni nowego SUV-a PEUGEOT 5008. Model ten jest niezwykle atrakcyjną ofertą w segmencie dużych 7-miejscowych SUV-ów klasy C. Auto zostało skonstruowane na modułowej platformie EMP2 (Efficient Modular Platform), czyli uniwersalnej płycie podłogowej opracowanej przez inżynierów koncernu PSA. Wyposażone jest w liczne zaawansowane technologicznie systemy podnoszące komfort i bezpieczeństwo. Dysponuje 7 indywidualnymi fotelami i jest pierwszym SUV-em, który dorównuje możliwościami konfiguracji wnętrza vanom. Nowy SUV PEUGEOT 5008 oferuje również całą paletę oszczędnych silników o wysokich osiągach i zróżnicowaną gamę wersji. Auto poza wyjątkowym designem i świetnymi warunkami technicznymi, wyróżnia PEUGEOT i-Cockpit® drugiej generacji, czyli innowacyjna koncepcja miejsca kierowcy, na którą składają się: kompaktowa kierownica, zegary w polu widzenia kierowcy i ekran dotykowy.

 

Nowy SUV PEUGEOT 3008

Nowy SUV PEUGEOT 3008 stanowi doskonałą odpowiedź na oczekiwania wymagających klientów, poszukujących nowych doznań i możliwości wyróżnienia się. Podobnie jak SUV PEUGEOT 5008 został skonstruowany na modułowej platformie EMP2 i tak jak jego większy brat dysponuje mocnymi atutami – PEUGEOT i-Cockpit® drugiej generacji, przykuwającym wzrok designem, zoptymalizowaną konstrukcją, zaawansowanym technologicznie wyposażeniem, paletą oszczędnych silników o wysokich osiągach oraz zróżnicowaną gamą wersji .

Nowy SUV Peugeot 3008 to uosobienie wartości marki Peugeot – elegancki, dynamiczny, zaprojektowany z dbałością o najdrobniejsze detale i zapewniający niespotykaną dotąd przyjemność z jazdy. Jego walory docenili jurorzy prestiżowego, międzynarodowego konkursu przyznając mu tytuł „Car of the Year 2017”.

 

PEUGEOT i-Cockpit® drugiej generacji w nowych SUV-ach 5008 i 3008

Jedną z wielu zalet nowych SUV-ów PEUGEOT 5008 i 3008  jest niespotykana dotąd stylistyka miejsca kierowcy. Natychmiast po otwarciu przednich drzwi przyciąga wzrok najnowsza wersja PEUGEOT i-Cockpit®. Ta innowacyjna i niemalże futurystyczna koncepcja przenosi pasażerów do oryginalnego i zaskakującego świata wysokiej klasy pojazdów.

Jest tam wszystko: poręczna kompaktowa kierownica – najmniejsza na rynku, we wszystkich segmentach, duży pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 8 cali umieszczony jak tablet na desce rozdzielczej i imponujący cyfrowy panel wirtualnych zegarów o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 12,3 cala. Jakość grafiki wyświetlacza, estetyka animacji oraz przejść pomiędzy konfigurowalnymi i personalizowanymi trybami wyzwalają w kierowcy prawdziwe emocje. Szybkość reakcji i łatwość obsługi ekranu dotykowego umożliwiają dostęp do wszystkich istotnych informacji związanych z jazdą i komfortem. Pośrodku deski rozdzielczej umieszczone są piękne przyciski typu toggle switch. Zapewniają one bezpośredni dostęp do najważniejszych funkcji związanych z komfortem i bezpieczeństwem: radia, klimatyzacji, nawigacji, ustawień pojazdu, telefonu, mobilnych aplikacji i świateł awaryjnych.

Ale to nie koniec podróży użytkowników w świecie zmysłów. Oprócz przycisków typu toggle switch, oba modele mogą być wyposażone w Peugeot i-Cockpit Amplify, który umożliwia wzmocnienie wrażeń z jazdy poprzez jednoczesne oddziaływanie na niemal wszystkie zmysły:
– na wzrok
poprzez sterowanie natężeniem oświetlenia i możliwość zmiany koloru ekranów;
– na słuch poprzez odpowiedni dobór parametrów sygnałów dźwiękowych;
– na dotyk poprzez wbudowaną w fotele zaawansowaną funkcję masażu (do pięciu programów);
– na węch poprzez rozpylanie zapachów.

Pasażerowie mają do wyboru dwie aranżacje: „Boost” dla kierowców lubiących jazdę dynamiczną oraz „Relax” dla kierowców preferujących bardziej spokojny styl jazdy. Te dwa tryby są w pełni personalizowalne i pozwalają spotęgować przyjemność doznań kierowcy i pasażerów, tak by podróż stała się jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem.

Na postrzeganie wnętrza ma również wpływ bogactwo detali, które w istotny sposób przyczynia się do wrażenia wysokiej jakości wykończenia i nowoczesności kabiny. Wnętrze zwraca uwagę nowoczesną i elegancką stylistyką wykorzystującą szlachetne materiały: skórę, chrom, które tworzą ciekawą i ciepłą całość. Przykładem może być tu nowa dźwignia skrzyni automatycznej umożliwiająca impulsową zmianę biegów.

 

Komfort i bezpieczeństwo w nowych SUV-ach 5008 i 3008

Nowe SUV-y PEUGEOT 5008 i 3008 to prawdziwe zaproszenie do podróży w luksusowych warunkach dzięki doskonałemu wyciszeniu kabiny i bogatemu wyposażeniu podnoszącemu komfort:
– wyprofilowane przednie siedzenia z dostępnym w opcji system masażu pneumatycznego z 8 poduszkami;
system Hi-Fi Premium FOCAL®, dzieło renomowanej francuskiej marki;
– imponujący, panoramiczny otwierany dach;
dedykowane miejsce do bezprzewodowego ładowania smartfona na środkowej konsoli, która wykorzystując zasadę indukcji magnetycznej umożliwia automatyczne ładowanie urządzeń kompatybilnych z normą Qi 1.1.

Liczne systemy wspomagania prowadzenia najnowszej generacji, tzw. ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) zmniejszają poziom zagrożenia na drogach, oddając do dyspozycji kierowcy cały arsenał zabezpieczeń dostępnych w standardzie lub opcji w zależności od kraju:
Advanced Grip Control z nową funkcją Hill Assist Descent Control (HADC). Dzięki temu unikatowemu systemowi SUV PEUGEOT 5008 świetnie się nadaje do jazdy poza utartymi szlakami;
– System Active Safety Brake i system wspomagania zachowania odległości między pojazdami (Distance Alert), połączone w pakiet Safety;
– System aktywnego monitorowania pasa ruchu (Active Lane Departure Warning);
– System wykrywania zmęczenia kierowcy;
– System automatycznego przełączania świateł Smartbeam;
– System monitorowania ograniczeń prędkości z funkcją rozpoznawania znaków drogowych;
– Adaptacyjny tempomat z funkcją STOP (w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów);
– System aktywnego monitorowania martwego pola;
– System Park Assist;
– Visio Park 2
(widoczność w zakresie 360°).

Całość systemów wspomagania prowadzenia dostępnych w wyposażeniu najnowszych SUV-ów marki wyznacza nowy etap na drodze do samochodu autonomicznego, który ma się pojawić w 2020 roku.

 

Najlepsze rozwiązania zapewniające stały dostęp do mobilnych usług w nowych SUV-ach 5008 i 3008

Nowe SUV-y PEUGEOT 5008 i 3008 idą z duchem czasu. Umożliwiają kierowcy utrzymywanie za kierownicą stałej łączności ze światem i swobodne korzystanie z nawigacji, np. dzięki takim rozwiązaniom jak funkcja Mirror Screen czy też Peugeot Connect Nav zawierający nawigacją 3D z modułem łączności z Internetem.

Nawigacja 3D idzie jeszcze dalej w swoim realizmie, proponując odwzorowanie budynków i zabytków z uwzględnieniem nachylenia terenu. Jednym ruchem pokrętła na kierownicy można ją przełączyć z ekranu dotykowego na wyświetlacz wirtualnych zegarów, by zapewnić sobie lepszą czytelność. Natomiast TomTom® Traffic umożliwia wizualizację zdarzeń drogowych istotnych dla prowadzenia samochodu w czasie rzeczywistym i natychmiastowy dostęp do licznych informacji: lokalna prognoza pogody, parkingi, stacje benzynowe, itd. W opcji możliwe jest nawet wykupienie abonamentu na funkcję wyświetlania stref niebezpiecznych w nawigacji TomTom®, zapewniającą wiarygodne informacje dotyczące stałych lub tymczasowo niebezpiecznych stref na drogach.

Funkcja Mirror Screen umożliwia skopiowanie ekranu smartfona na ekranie dotykowym samochodu i bezpieczne korzystanie z zainstalowanych na nim aplikacji. Jest ona kompatybilna z protokołami MirrorLink (smartfony z systemem Android), Android Auto i Apple CarplayTM (od modelu iPhone 5 wzwyż). Jedno wciśnięcie przycisku w kierownicy umożliwia korzystanie z systemu poleceń głosowych za pośrednictwem smartfona (S-Voice Android i Siri Apple). Kierowca zyskuje dzięki niemu możliwość w pełni bezpiecznego korzystania z szeregu funkcji bez odrywania wzroku od drogi: nawiązywanie rozmów telefonicznych, wybieranie utworów muzycznych, odczyt i pisanie sms-ów, wytyczanie tras.

System nawigacji satelitarnej Peugeot Connect Nav zwiększa możliwości, jakie oferują nowe technologie w dwóch następujących zakresach: nawigacji (subskrypcja usług TomTom) i bezpieczeństwa (Peugeot Connect SOS & Assistance). Wszystkie te informacje są dostarczane kierowcy w maksymalnie prostej i intuicyjnej formie. Zastosowane w nowych SUV-ach PEUGEOT 5008 i 3008  interfejsy umożliwiają bezproblemowe opanowanie wszystkich funkcji.

 

SUV PEUGEOT 2008

Kompaktowy SUV PEUGEOT 2008  dużo zyskał po restylingu w 2016 roku. To model niezwykle wyrazisty, którego stylistyka nawiązuje do kanonów segmentu, mocno eksponując jednocześnie moc i solidność konstrukcji. Poszerzone nadkola, pionowy grill i osłony podwozia chronią karoserię, a także pasażerów auta. Charakterystyczna linia dachu, relingi dachowe, ozdobne listwy w drzwiach tylnych i spojler przykuwają uwagę wysmakowanym designem.

PEUGEOT 2008 to również model, który ułatwia codzienne poruszanie się po mieście. System aktywnego hamowania Active City Brake pozwala zmniejszyć skutki wypadków lub wręcz ich uniknąć. Park Assist zapewnia automatyczne parkowanie. Kamera cofania wyświetla na ekranie linie obrysowe samochodu ułatwiając manewrowanie. Natomiast poza miastem system Grip Control, z umieszczonym na środkowej konsoli pokrętłem sterowania, zwiększa zakres użytkowania PEUGEOT 2008 poprzez dostosowanie pracy napędu auta do jazdy po nawierzchni o słabej przyczepności.

W każdych warunkach PEUGEOT i-Cockpit® pierwszej generacji (kompaktowa kierownica, zegary w polu widzenia kierowcy i ekran dotykowy o przekątnej 7’’) zapewnia intuicyjną, dynamiczną i bezpieczną jazdę.

PEUGEOT 2008 posiada podobnie jak SUV-y 5008 i 3008  funkcję Mirror Screen, kompatybilną z protokołami MirrorLink (smartfony z systemem Android), Android Auto i Apple CarplayTM (od modelu iPhone 5 wzwyż) oraz, od niedawna, również dodatkową opcję oferowaną już przez SUV-y 5008 i 3008 : system nawigacji satelitarnej Peugeot Connect Nav.

 

 

źródło: Peugeot Polska

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz