W tym roku odbył się już ósmy zlot posiadaczy zabytkowych Citroënów. Jak już Was informowaliśmy, entuzjaści tych samochodów spotkali się na Podlasiu. Zaprezentowały się 33. załogi z całej Polski. Konkurs Elegancji wygrał zespół Citroëna typ C z 1925 roku. Wydarzenie zorganizował Citroën Oldtimer Club Polska oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Partnerem zlotu była marka Citroën.

Podczas trzydniowego spotkania można było zobaczyć nietuzinkowe modele tj.: Citroën CX 20 Pallas, Citroën DS 19 Palllas Semiautomatique, Citroën C4 Torpedo, Citroën 2CV, Citroën ID19, Citroën 2CV, Citroën CX, Citroën DS, Citroën DS21 Pallas Semiautomatique, Citroën Traction Avant 11BN, Citroën CX, Citroën B11N, Citroën DS 20, Citroën B10, Citroën ID 19, Citroën DS 21, Citroën DS 21 Pallas, Citroën DS 20, Citroën CX Prestige 2400IE automatic, Citroën DSuper, Citroën CX Leader 2.5D, Citroën DS 21 Palllas, Citroën CX 25 Ambulance, Citroën CX Prestige, Citroën Acadiane, Citroën GS Pallas c-matic, Citroën BL 11, Citroën BN 11, Citroën 2CV6, Citroën CX Break 25 TRI, Citroën CX 2.2 TRS.

Dla uczestników przygotowano liczne atrakcje, a klubowicze zorganizowali przejazdy zabytkowymi samochodami po malowniczych okolicach Mielnika.

Nasze spotkania to podróż w przeszłość. Nasze zloty to doskonały sposób na pokazanie tak wyjątkowych samochodów szerszej grupie odbiorców. Nie jesteśmy hermetycznym środowiskiem, chcemy dzielić się naszą pasją. Mieszkańcy Mielnika przyjęli nas bardzo serdecznie. Pewnie już niedługo zabytkowe Citroëny ponownie pojawią się na tamtejszych drogach, aby dalej odkrywać tą część Polskimówi Katarzyna Lewandowska, Citroën Oldtimer Club Polska.

Organizatorzy zapowiedzieli już datę kolejnego zlotu, będzie to 13-16 lipca 2017 roku. Nieznany jest jeszcze kierunek, poszukiwania nowych miejsc wciąż trwają.

Cieszymy się, że kolejny zlot sympatyków klasyków marki Citroën spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Działalność Citroën Oldtimer Club Polska to piękna przygoda z motoryzacją. To stowarzyszenie sympatyków i prawdziwych pasjonatów klasyków. Są swoistą encyklopedią historii marki. Dodatkowo rozpowszechniają wiedzą o kulturze francuskiej motoryzacji, koncentrując się na marce Citroën. A jej tradycja sięga początków XIX wieku. – mówi Sebastian Domeracki, Dyrektor Marki Citroën i DS.

A my zapraszamy także do naszej relacji z tego zlotu, gdzie znajdziecie wywiad z bardzo ciekawym człowiekiem, posiadaczem CX’a, którym jeździł… szejk. Warto również zajrzeć na stronę Citroen Oldtimer Club Polska.

Autorem załączonych zdjęć jest Karol Zalewski.

Marka CITROËN

CITROËN już od 1919 roku odgrywa istotną rolę w rozwoju samochodów i upowszechnieniu dostępu do nich, a jego modele stanowią konkretną i optymistyczną odpowiedź na wyzwania kolejnych epok. W dniu dzisiejszym o wartości modeli CITROËN stanowią atrakcyjna stylistyka, komfort i użyteczne technologie, a także sprawna obsługa klientów w oparciu o przejrzyste zasady, których przykładem może być strona internetowa CITROËN ADVISOR prezentująca opinie klientów. CITROËN posiada 10 tys. punktów sprzedaży oraz serwisów w ponad 90 krajach. W 2015 r. marka sprzedała blisko 1,2 miliona samochodów. Jest także zdobywcą ośmiu tytułów mistrza świata konstruktorów w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC oraz drugiego już tytułu mistrza świata konstruktorów WTCC FIA w 2015 r.

  

źródło: Citroën Polska

Galeria

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Citroënów już za nami – z pasji do marki Citroën"

avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
maruda
Gość

A Wy już nie napisaliście o tym zlocie?

Michał Z.
Gość

W piątek na dolnośląskim odcinku A4 wyprzedzałem Citroëna CX na francuskich numerach rejestracyjnych. Jechali nim starsi Państwo i sądząc po tym, jak wyładowany mieli samochód, byli na wakacjach. Samochód nie był jakoś cudownie utrzymany, ale i tak rzucał się w oczy;)