Grupa PSA, Ericsson oraz Orange nawiązały współpracę, mającą na celu intensywne testy rozwoju technologii 5G w celach motoryzacyjnych. Łączność z pokładu samochodów będzie szybsza, a pojazdy bezpieczniejsze.

Partnerstwo pod hasłem „Towards 5G” pomiędzy Grupą PSA, Ericssonem i Orange ma na celu dążenie do ewolucji łączności z 4G do 5G w samochodach. Celem jest m.in. poprawa bezpieczeństwa oraz rozwój inteligentnego transportu.

Testy już odbywają się we Francji i obecnie oparte są na technologii LTE, ale stopniowo przesuwać się będą w kierunku 5G. Nowy poziom łączności ma być dostępny na pokładach samochodów do roku 2020. Badania obejmą szybszą komunikację pomiędzy poszczególnymi pojazdami oraz ze światem zewnętrznym. Pozwolą także na bardziej efektywne wykrywanie innych obiektów wokół samochodu i alarmowanie przed zbliżającym się pojazdem uprzywilejowanym. Kierowca będzie wiedział o nim jeszcze zanim usłyszy sygnał.

Obecnie trwają już testy nad lepszym wykorzystaniem łączności pomiędzy pojazdami w inteligentnym transporcie jak technologia „see through”. Ułatwia ona poruszanie się w kolumnie pojazdów i pozwala widzieć to, co kierowca znajdujący się przed nami.

Podczas gdy Ericsson oraz Orange zajmą się łącznością radiową, internetową i komórkową, Grupa PSA będzie odpowiedzialna za zdefiniowanie potrzeb klientów na bazie zdobytego już doświadczenia w branży motoryzacyjnej oraz integrację nowych technologii do samochodów koncernu.

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz