Peugeot 405 należący niegdyś do słynnego kierowcy wyścigowego Richarda Attwooda – taka wiadomość może brzmieć znajomo. W istocie, w czerwcu tego roku pisaliśmy o tym samochodzie w naszym dzienniku francuskie.pl. Wówczas poszukiwano dla 405-tki nowego właściciela. Wygląda na to, że pojazd nie uzyskał zadowalającej ceny, gdyż znów trafił na sprzedaż.

Słynne nazwisko pierwszego właściciela tego pojazdu, nie raz przewijało się w świecie motorsportu. Richard Attwood startował w Formule 1 oraz w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, a na najwyższym stopniu podium znalazł się w 1970 roku. Pasjonaci pragnący znaleźć się w posiadaniu cząstki należącej niegdyś do legendy lub po prostu świetnego samochodu, znów mają szansę na zakup Peugeota 405 w wersji kombi, którego pierwszym właścicielem był Attwood.

Egzemplarz pochodzi z roku 1989. Richard własnoręcznie zajmował się mechaniką pojazdu i wykorzystywał Peugeota do codziennej jazdy. Lubił pokazywać się w swoim Peugeocie 405 zwłaszcza, gdy jego koledzy chwalili się modelami spod znaku Porsche. Na liczniku 405-ki widnieje obecnie 415 tys. mil czyli ok. 668 tys. km, które jak twierdzi obecny właściciel, zostały pokonane na oryginalnym silniku i sprzęgle.

Wojciech Mieczkowski obejmuje stanowisko dyrektora generalnego marek Peugeot, Citroën, DS i Opel w Polsce

Pojazd był bohaterem jednego z artykułów 172 wydania magazynu Evo. Magazyn oraz dokumenty świadczące o oryginalności modelu, zostały dołączone do pojazdu. Słynny brytyjski kierowca wyścigowy pozostawił po sobie ślad w samochodzie w postaci autografu na desce rozdzielczej. Jest to też kolejny dowód na to, że pojazd należał do Richarda.

Samochód nie jest niestety w stanie idealnym. Sprzedający wyjaśnia, że trzeba będzie włożyć Peugeota trochę serca i pracy m.in. w blacharkę i mechanikę, aczkolwiek silnik wciąż pracuje bardzo dobrze.

Źródło: www.ebay.co.uk

Galeria

Dodaj komentarz

avatar
1024
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subskrybuj  
Powiadom o