W połowie bieżącego tygodnia pojawiła się informacja dotycząca testów przeprowadzonych jeszcze w końcówce 2016 roku. Chodzi o wybór najlepszego vana dla kurierów w Czechach. W szranki stanęło pięć samochodów w wersjach wybieranych przez kurierów. A najlepszym kurierskim vanem w Czechach ogłoszono Peugeota Boxera.

Organizatorem wielkiego testu vanów było czasopismo „Transport a Logistika”. Do zmagań stanęło pięć aut: Hyundai H350, Mercedes-Benz Sprinter, Peugeot Boxer, Volkswagen Crafter i Opel Movano. Wszystkie w zabudowach typowo kurierskich, czyli blaszane vany. Konkurencja była więc silna, ale najlepszym kurierskim vanem mógł zostać tylko jeden z nich.

Aby wszystko było jasne – testerami byli kurierzy z czterech wiodących w Czechach firm kurierskich. To DHL Express, GLS, PPL oraz TNT.

Procedura testowa podzielona była na dwie części – statyczną i dynamiczną. W statycznej oceniano funkcjonalność i dostosowanie samochodów do potrzeb kurierskich. Uwzględniano aż 21 kryteriów. Testy dynamiczne symulowały ruch w mieście. Każdy juror przejechał każdym samochodem dwa razy i oceniał 15 kolejnych kryteriów. Brano pod uwagę m.in. przyspieszenie, czy widoczność. Jurorzy uznali, że najlepszym kurierskim vanem jest Peugeot Boxer.

Peugeot Boxer jest od dawna najlepiej sprzedającym się lekkim samochodem użytkowym w czeskim rynku. Auto było wielokrotnie doceniane w różnego rodzaju konkursach w Czechach. Wybierano go – tylko w ostatnim czasie – np. Korporacyjnym Samochodem Roku, zdobył też nagrody Fleet Awards, Fleet Derby czy Flotila roku.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Peugeot

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Peugeot Boxer najlepszym kurierskim vanem w Czechach"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Alaska
Gość

Zgadzam się. Ducato jest spoko, bardzo dobra cena, niskie koszty użytkowania i mała awaryjność.

wpDiscuz