Jedną z premier Peugeota podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie będzie całkowicie elektryczna wersja modelu Partner Tepee. Samochód bez emitowania spalin potrafi przejechać dystans 170 km (według NEDC).

Zainteresowanie samochodami, które nie emitują zanieczyszczeń jest coraz większe na rynku, tak więc i producenci poszerzają swoją ofertę w tym zakresie. Peugeot również podąża taką ścieżką i już w marcu, podczas salonu samochodowego w Genewie zaprezentuje nowy elektryczny model. Będzie to Peugeot Partner Tepee Electric, czyli pasażerska wersja prezentowanego wcześniej elektrycznego modelu Partner.

Napęd jest taki sam jak w przypadku dostawczaka i pochodzi od elektrycznej jednostki zlokalizowanej pod maską generującej 49 kW (67 KM) mocy oraz 200 Nm momentu obrotowego. Silnik czerpie energię z dwóch baterii litowo-jonowych o pojemności 22,5 kWh, które zostały umieszczone w tylnej części ramy podwozia, po obu stronach pojazdu. Dzięki temu obniżono środek ciężkości dla sprawniejszego manewrowania pojazdem, a baterie nie zajmują przestrzeni ładunkowej.

Peugeot Partner Teppe potrafi przejechać na jednym ładowaniu do 170 km według norm NEDC, czyli w realnych warunkach użytkowania będzie to nieco mniej. Według producenta większość kierowców pokonuje w ciągu dnia średnio 60 km, tak więc dystans powinien dla takich osób wystarczyć. Część energii jest odzyskiwana podczas hamowania.

Ładowanie odbywa się ze zwykłego gniazdka domowego. Pełny proces w zależności od natężenia prądu w gniazdku może trwać: 8,5; 12 lub 15 godzin. Samochód został wyposażony również w opcję szybkiego ładowania, wówczas napełnimy 80 proc. baterii w ciągu 30 min.

Partner Teppe Electric potrafi przetransportować 5 osób oraz ich bagaże, które mogą zająć 1350 litrów przestrzeni ładunkowej. Jeśli na pokładzie podróżują dwie osoby, możliwości transportowe powiększą się do 3000 litrów. Trzy tylne siedzenia można całkowicie z pojazdu usunąć. Ponadto pasażerowie mogą korzystać z licznych schowków i półeczek o łącznej pojemności 78 litrów.

Samochód został wyposażony w funkcje zdalnej obsługi niektórych funkcji za pomocą smartfona lub tabletu. W taki sposób możemy np. zdalnie wyregulować ogrzewanie, ustawienie parametrów klimatyzacji. Dzięki temu kierowca może dostosować komfort jazdy, zanim jeszcze wsiądzie do samochodu. Na ekranie smartfona można również śledzić  poziom naładowania akumulatorów.

W standardzie Peugeot Partner Tepee Electric będzie posiadał tempomat, system monitorowania ciśnienia w oponach, ESC, asystent ruszania pod górę, manualną klimatyzację, radio, CD, odtwarzacz MP3, rozsuwane drzwi po obu stronach oraz regulowany na wysokość fotel kierowcy.

Jako opcja możliwe będzie zainstalowanie kamery cofania. Obraz z tego urządzenia będzie wyświetlany na 7-calowym kolorowym wyświetlaczu. Peugeot dodatkowo oferuje również łączność Bluetooth, wejście USB oraz funkcję Mirror Sceen, która pozwala na powielenie obrazu ze smartfona i przeniesienie go na wyświetlacz w samochodzie. Jest to możliwe dla urządzeń kompatybilnych z Mirrorlink lub Apple Carplay. Jedną z opcji będzie również nawigacja z informacjami o ograniczeniach prędkości oraz ruchu drogowym.

Peugeot Partner Tepee Electric zostanie wprowadzony na rynek we wrześniu tego roku. Korzyścią z posiadania takiego pojazdu w wielu krajach jest wstęp wyłącznie do stref ograniczonych dla samochodów nie emitujących spalin oraz korzyści podatkowe dla firm, które niestety na razie nie są dostępne w Polsce.

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz