Peugeot nie może poradzić sobie z wyprodukowaniem zamówionej liczby 3008. Aby skrócić czas oczekiwania klientów na francuskiego SUV-a, zostanie zatrudnionych 1000 nowych pracowników w fabryce w Sochaux we Francji.

Popularność Peugeota 3008 to oczywiście powód do zadowolenia dla francuskiego koncernu, ale także problem z dostarczaniem zakupionych pojazdów na czas. Klienci muszą czekać, zwłaszcza na najbogatszą wersję wyposażeniową GT. W niektórych przypadkach trzeba liczyć się z tym, że upragniony pojazd otrzymamy dopiero po okresie dłuższym niż 6 miesięcy.

Od wprowadzenia modelu na rynek europejski, Peugeot otrzymał już ok. 120 tys. zamówień na nowego SUV-a. Fabryka w Sochaux nie wyrabia z produkcją, dlatego Peugeot zamierza zatrudnić we francuskim zakładzie 1000 nowych pracowników tymczasowych. Nowa siła robocza otrzyma umowy na okres 18 miesięcy. Celem producenta jest wzrost produkcji do 1500 egzemplarzy tygodniowo. Rekrutacja odbywa się drogą internetową

Nie jest to pierwsza próba zwiększenia możliwości produkcyjnych zakładu w Sochaux. Pod koniec 2016 roku Peugeot zatrudnił 160 nowych pracowników i wprowadził trzecią zmianę.

W lutym tego roku, Grupa PSA ogłosiła, że zakład w Sochaux zostanie zmodernizowany. Koncern zainwestuje w tym celu 200 mln euro. Do 2022 roku fabryka stanie się nowocześniejsza, a zdolności produkcyjne mają zwiększyć się do 400 tys. egzemplarzy rocznie. Będą to pojazdy o różnych typach nadwozia.

Na naszym rynku samochód również cieszy się sporą popularnością. Od listopada 2016 roku, klienci zamówili już ponad 1100 egzemplarzy nowego SUV-a. Najpopularniejszą wersją wyposażenia jest Allure. Najczęściej zamawiana jest też najmocniejsza jednostka benzynowa 1.6 e-THP generująca 165 KM połączona z 6-biegowym automatem EAT6.

Galeria

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "Peugeot zatrudni 1000 nowych osób w Sochaux"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Trurl8
Gość

To w sumie dobra wiadomość, tylko dlaczego tak późno ktoś to zrozumiał?

Jednak nasuwa mi się jedna refleksja.
Dziesięć lat temu kupiłem do firmy Peugeota Partnera w wersji U MOVE. Przez 10 lat, w moim kilkunastotysięcznym mieście, nikt nie miał takiego samego. Owszem było kilka Berlingo (na szczęście w innych kolorach), ale Partnera nie miał nikt. I za to m.in. lubiłem Peugeota, że był unikalny. Boję się, że jak kupię 3008, to nie będzie tak unikalny…

Slawo
Gość

W PL jak do tej pory 3008 jest unikalny i raczej nie zanosi się na zmiany… pewnie dopiero jako używany będzie hitem.

Trurl8
Gość

Faktem jest, że na ulicy widziałem nowego 3008 tylko raz (jednak nie jeżdżę zbyt często po kraju). I w sumie o to chodzi, żeby nie jeździć zbyt oklepanym i pospolitym samochodem, którego ma trzech sąsiadów na ulicy przy której jest dziesięć domów.

toughluck
Gość

Widziałem trzy firmowe 3008 w Krakowie przy biurowcu Quattro Five przy Bora-Komorowskiego.
Nie wiem, która firma ma je jako samochody służbowe, ale wcześniej na tych miejscach stały firmowe C4 Picasso.
Tak, chciałbym się dowiedzieć, która firma ma służbowe auta francuskie. Swoją drogą, byłoby ciekawe zestawienie, jakie marki są brane pod uwagę jako służbowe w firmach (w firmie, w której pracuję, takie ograniczenia obowiązują).

Slawo
Gość

I jaka marka jest u Ciebie preferowana?
W majówkę przejechałem pół kraju + Litwę, po drodze najwięcej Toyoty C-HR, nowe Octavie po lifcie… 3008 żadnego :(

Slawo
Gość

Ostatnio żona zażartowała „czas zmienić auto bo wysyp Megane III Grandtour w mieście” :D I faktycznie widać zmiany w postrzeganiu francuzów na +

Piotr
Gość

W Polsce możesz być spokojny o unikalność w tym konkretnym przypadku! ;)

Darek
Gość

a ja właśnie zamówiłem

wpDiscuz