Peugeot zamierza zmienić organizację pracy w zakładzie w Rennes we Francji. Zatrudnienie znajdzie 400 nowych pracowników. Celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych oraz wymagań, jakie niesie ze sobą nowy SUV 5008.

Peugeot 5008 ma pomóc fabryce w Rennes poprawić wyniki produkcji, a wręcz przywrócić zakład do dawnej świetności. Celem na rok 2017 jest przekroczenie bariery 100 tys. egzemplarzy. Aby go osiągnąć, Peugeot planuje zmiany wśród pracowników. Kilka rozwiązań w tym zakresie będzie analizowanych i omawianych ze związkami zawodowymi.

Peugeot zamierza zatrudnić 400 nowych osób w zakładzie w Rennes. Nowi pracownicy dołączą do załogi w tymczasowym wymiarze pracy. Każdy z nich zostanie uczestnikiem programu szkoleniowego, który w zależności od wcześniejszego doświadczenia potrwa od 100 do 200 godzin. Dowodem ukończenia szkolenia będzie certyfikat.

Aby uzupełnić swój zespół i wyszkolić nowych jego członków, Peugeot współpracuje z francuskim centrum zatrudnienia, agencją pracy tymczasowej oraz funduszem szkoleniowym pracowników tymczasowych. Planowane zmiany zaczną obowiązywać już wiosną 2017 roku.

Cele sprzedażowe na nowego SUV-a Peugeot 5008 sprawiły, że możemy uzupełnić nasz system przemysłowy w Rennes, poprzez stworzenie nowej załogi. Peugeot 5008 pomoże fabryce Rennes na ponowny wzrost, co zostanie poparte pracą zwiększającą rentowność i możliwości zakładu. Jest to doskonała wiadomość dla pracowników Rennes i całego regionalnego sektoru motoryzacyjnego” – powiedział o planowanych zmianach Maxime Picat, vice-prezes Peugeot Europe.

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz