W 23. edycji nagród Best Cars przyznawanych przez magazyn l’Automobile jurorzy – czytelnicy – docenili Peugeoty serii 3. Model 308 został uznany za najlepszy samochód kompaktowy, zaś Nowa 3008-ka wybrana została najlepszym kompaktowym SUV-em.

Peugeot 308 zdobył tytuł najlepszego kompaktu już czwarty rok z rzędu. Trzeba przyznać, że to spore osiągnięcie. Wszak segment C jest jednym z najważniejszych. To już 33. Nagroda dla tego modelu wliczając w to prestiżowe wyróżnienie Car of the Year uzyskane w roku 2014. Od chwili wprowadzenia na rynek obecnej generacji Peugeota 308 pod koniec 2013 roku na rynek trafiło już ponad 600.000 egzemplarzy tego samochodu. We Francji auto zdominowało segment kompaktowych hatchbacków i kombi w roku 2016. Również styczniowa sprzedaż Peugeota 308 spowodowała, że model jest nad Sekwaną liderem segmentu z udziałem w rynku wynoszącym 3,3%.

Z kolei Nowy Peugeot 3008 uznany został za najlepszego kompaktowego SUV-a. To już osiemnasta nagroda dla tego modelu na arenie międzynarodowej. Złożono na ten samochód już ponad 80.000 zamówień, z czego 35.000 w samej tylko Francji. Aż 84% klientów wybrało jedną z najdroższych wersji – Allure, GT Line lub GT. We Francji Nowy Peugeot 3008 jest najlepiej sprzedającym się kompaktowym SUV-em z udziałem w rynku sięgającym 3,7%!

Produkowane w Sochaux Peugeoty serii 3 oznaczone są etykietą Origine France Garantie. Model 308 ma 75%, a 3008 68% części wytwarzanych we Francji. Aby otrzymać to prestiżowe nad Sekwaną oznaczenie przynajmniej połowa wartości samochodu musi powstać we Francji. Tutaj musi się też odbyć końcowy montaż produktu, w tym przypadku samochodu.

Aktualnie fabryka w Sochaux wypuszcza 750 egzemplarzy na dobę, ale wkrótce wydajność wzrośnie do 900 sztuk. Stanie się to w kwietniu, po uruchomieniu nocnej zmiany, jednakże będzie ona pracowała w połowie normalnego składu.

W tegorocznym plebiscycie Best Cars magazynu l’Automobile oddało swe głosy ok. 10.000 Czytelników głosując na auta w jedenastu kategoriach. Nagrody Best Cars wręczane są od 1994 roku. Peugeoty serii 3 zdobywały je już niejednokrotnie.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Peugeot

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Peugeoty serii 3 znowu nagrodzone"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
910gus
Gość

ładne, ładne, linia lekka podobnie jak serie ..4 i ..5

wpDiscuz